Nestresujte se, že nestíháte zdravě jíst – tipy na zdravé a rychlé stravování

O zdravém životním stylu se dnes často mluví, ale v realitě pracovního dne většinou na dodržování naplánovaného jídelníčku není čas. Rozhodně vás to ale nemusí stresovat, v dnešní době možností, jak zdravě a rychle jíst, stále přibývá. A přizpůsobují se tomu i řetězce s rychlým občerstvením. Příkladem je Bageterie Boulevard, která v rámci svého menu nabízí i řadu FIT CALORIES vytvořenou podle zásad zdravého stravování. Najdete v ní zdravé alternativy napříč celým dnem, kterých se nemusíte bát, ani když aktuálně hubnete, nebo když zkrátka jen nechcete jíst bez rozmyslu.

Snídaně je základ dne, i proto si můžete ze startu dovolit trochu více a vydatně posnídat. Ve zdravém tónu řada FIT CALORIES nabízí aktuálně jako novinku křupavý Muffin s avokádovou salsou a grilovaným sýrem Halloumi, pečeným rajčetem a rukolou nebo Dýňový chléb s gervais sýrem, marinovaným lososem a volským okem.

Kdo z nás se nedostal do situace, že oběd prostě časově nezvládá, ale hlady „umřít“ nechce? Na všechny uspěchané vyznavače zdravého stravování však FIT CALORIES také myslí. Nejenže najdete u jídla nutriční složení, ale můžete si vybrat i z nabídky připravené vyhlášeným šéfkuchařem, tedy jídlo chuťově velmi atraktivní, připravené za chvilku a vždy čerstvé. Aktuální CHEF MENU a i jeho „zdravou“ část osobně sestavil rodilý Ital, Matteo De Carli, šéfkuchař pražské restaurace Casa De Carli. Tentokrát FIT CALORIES menu potěší nejen vegetariány, ale také vegany. Wrap s cizrnou a fenyklem totiž obsahuje pastu z cizrny a kořenové zeleniny, pečený fenykl, rajčata a salát little gem. A pokud milujete kozí sýr, tak Dýňový chléb s kozím sýrem bude váš favorit. Jeho základ tvoří lilkový kaviár a čerstvý kozí sýr, šťavnatost mu dodává pečená cuketa a příjemnou štiplavost rukola. To vše doplněné ještě o svěží pomerančový dresink.

V nabídce nechybí ani široký výběr čerstvých salátů – najdete zde klasiky jako Caprese salát, Caesar salát nebo salát s kozím sýrem a červenou řepou.

Ochutnejte nové letní drinky
Chcete se v nadcházejících teplých dnech rychle a zdravě zchladit? Pak určitě navštivte Bageterii Boulevard, kde právě sezonu odstartovaly nové letní osvěžující drinky plné vitamínů. Stačí si jen vybrat, zda dát přednost „klasice“ – Citronádě nebo „exotice“ – Mangové limonádě. A pokud milujete jahody – Jahodový sorbet bude váš favorit. Potřebujete-li však přes den pořádnou dávku kávy a přitom se osvěžit, kávový drink Fraffee je ideální volbou pro teplé dny.

Domácí citronáda
Letní stálice, která je populární snad u všech generací, její typická sladkokyselá chuť vás zaručeně povzbudí. Šťáva z čerstvých citronů v kombinaci s lístky máty, to vše dochucené speciálním domácím sirupem Bageterie Boulevard vzbuzuje opravdové letní osvěžení chuťových buněk. Navíc obsahuje potřebný vitamín C, který podporuje obranyschopnost organismu.

Jahodový sorbet
Ať už čerstvé nebo mražené, jahody jsou prostě ovoce oblíbené na všechny možné způsoby. Kromě osvěžení navíc tělu dodají potřebné množství antioxidantů a také vitamínu C. V letním Jahodovém sorbetu z Bageterie Boulevard je pořádná porce jahod, doplněna o lístky máty, která dodá drinku svěží nádech.

Mangová limonáda
Trocha exotického závanu nikdy nemůže škodit. V Bageterii Boulevard si ho můžete dopřát v podobě Mangové limonády – nápoje z tropické vitamínové bomby. Mangové pyré, soda a led jsou doplněny přesně takovým množstvím limetek a lístky voňavé máty, aby výsledná chuť byla prostě dokonalá. Mango obsahuje kromě spousty vitamínů i antioxidanty a karoten, který podporuje opálení pleti a jeho zvýšená hladina v organismu se tak v létě bude více než hodit.

Kávové Fraffee
Ledová káva k letním dnům neodmyslitelně patří. Bageterie Boulevard proto navrhla speciální kávový nápoj Fraffee připravený dle jejich vlastní originální receptury. Našlehanou ledovou kávu s „pár kapkami“ mléka si můžete nechat ještě vylepšit oříškovou nebo čokoládovou příchutí.

Zdroj: www.bb.cz

Komentáře