Objevte kouzlo kávových drinků: Jaké jsou současné trendy?

Reklama

Značka francouzské prémiové kávy L’OR letos dovršila třicet let své existence, u nás si ji kávoví nadšenci mohou vychutnávat už šestým rokem. L’OR však neusíná na vavřínech a bedlivě sleduje i udává trendy. Loni uvedla na český trh řadu pro profesionální využití. Dokonalý kávový zážitek si tak můžete vychutnat i v prostředí vaší kanceláře nebo v útulné kavárně. Jednou z nich je i kavárna v legendární Werichově vile na pražské Kampě, kterou vede známá a talentovaná cukrářka Iveta Fabešová. Jejími proslulými zákusky a výtečnou kávou, která se k nim perfektně hodí, však výčet lahůdek Werichovy vily nekončí. Barista L’OR Professional Robin Blaschke pro nadcházející měsíce nachystal návštěvníkům pražské Kampy mimořádný zážitek v podobě kávových drinků. Nechte se zlákat k prožitku pro všechny smysly a v kavárně Ivety Fabešové si vychutnejte menu připravené podle posledních trendů.

Trendy vládnou všem odvětvím a káva a z ní připravené drinky nejsou výjimkou. Zatímco dříve byly typické jednoduché recepty, které sestávaly povětšinou z kombinace kávy a alkoholu jako grapa či sambuca, případně se přidával kopeček zmrzliny, dnes se svět kloní ke svěžejším a sofistikovanějším variacím.

„Poslední dobou je patrný zájem o lehčí a svěžejší kávové drinky. V kávě se tak začaly více rozvíjet ovocné a květinové tóny, ke kterým se skvěle hodí různé toniky, ovocné šťávy a další přísady, které byly dříve v kombinaci s kávou zapovězené“ vysvětluje Robin Blaschke směr, kterým se nyní kávové drinky ubírají.

Které konkrétní drinky budou hitem letošního léta a hvězdami instagramových feedů?


ESPRESSO MARTINI

„Espresso Martini je pro mě esencí léta. Tento drink je naprosto skvělý pro okouzlení hostů na letní party. Nejlépe vynikne v klasické „bondovské“ skleničce,“ pochvaluje si osvědčenou klasiku barista Robin Blaschke.

Pokud jste ikonický kávový koktejl, který vznikl v 80. letech v Londýně, dosud neochutnali, už déle neváhejte. Tento drink, který se nejlépe vyjímá v klasické sklence na Martini, není nijak složitý na přípravu, ani na ingredience. Postačí vám kvalitní vodka, Kahlúa, cukrový sirup a dobré silné espresso, vytvořené z prémiové kávy L’OR.

Ingredience:

5 cl vodky
1 cl likéru Kahlúa
3 cl silného espressa L´OR
cukrový sirup podle chuti
led

Pomůcky:
shaker
odměrka
klasická martini glass jako na obrázku

 

Postup: Do šejkru vložíme led a přidáme všechny ingredience. Důkladně protřepeme a přes sítko vlijeme do skleničky. Do vzniklé pěny můžeme vložit kávová zrna jako ozdobu.

 

CAFÉ LEMONADE

„Ochutnejte Café Lemonade a uvidíte, že v létě po vypití této lahůdky na sluníčku určitě neusnete…,“ usmívá se Robin Blaschke.

Výhodou kávové limonády je, že se jedná o nealkoholický nápoj. Proto si jej můžete dát i v případě, že se chystáte řídit. Ani tento koktejl není nijak náročný na ingredience. Součástí koktejlu je citronový sirup a silné espresso z francouzské kávy L´OR, která drinku dodá příjemné aroma a kofeinový doping. Drink se dále ozdobí limetou, citronem a mátou. Robin Blaschke mu předpovídá první místo v oblíbenosti kávových drinků Werichovy vily během horkého léta.

CAPPUCCINO AVALANCHE

„Cappuccino Avalanche se rozhodně neobejde bez nízkotučného mléka, protože tučnější mléko při šlehání nastudeno nenabude,“ upozorňuje barista Robin Blaschke.

Milovníci mléčných drinků jistě ocení nealkoholický kávový nápoj, který vám dodá energii třeba pro náročný pracovní den. I na tento osvěžující kávový drink si můžete zajít do kavárny Ivety Fabešové a dát si k němu také některý z jejích proslulých zákusků. Uvidíte, že neodoláte a pořídíte si fotku krásně naaranžovaného drinku s dortíkem.

Komentáře