Oreo zmrzlinový dort

Reklama

V Americe jsou velmi populární různorodé recepty s využitím sušenek Oreo, protože jsou to v této zemi nejoblíbenější sušenky. Přiznám se, že mě samotnou by asi jen tak nenapadlo po nich sáhnout, ale protože mi nápadně připomínají naše Disco sušenky, které jsem jako dítě milovala, rozhodla jsem se dát jim šanci právě při přípravě tohoto receptu.

Suroviny na korpus:
3 balení Oreo sušenek
100 g másla

Suroviny na zmrzlinu:
1 konzerva salka
370 ml smetany
370 ml řeckého jogurtu

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“10358″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“399″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Sušenky Oreo rozdrťte (např. ve food processoru KitchenAid), přidejte změklé máslo a nechejte zpracovat do kašovité hmoty. Tu pak rovnoměrně rozprostřete do dortové formy s nepřilnavým povrchem. Dejte do lednice ztuhnout. V míse kuchyňského robotu KitchenAid vyšlehejte smetanu v šlehačku. V druhé míse smíchejte salko s jogurtem a opatrně vmíchejte také šlehačku. Hotovou směs pak nalijte do zmrzlinovače KitchenAid. Za 20 minut budete mít nadýchanou lahodnou zmrzlinu hotovou. Zmrzlinu pak navrstvěte na ztuhlý korpus ve formě a následně opět vložte do mrazáku (alespoň na 3 hodiny, aby dort dostatečně ztuhl).  Na ozdobení můžete použít např. borůvkový jogurt, kterým hotový dortík polijte (můžete vytvořit proužky, které následně špejlí upravíte do efektních vlnovek).

Recepty připravila bloggerka Tina je doma, její práci můžete vidět na blog.kitchenaid.cz

Komentáře