Oslaďte si (bez výčitek) život s lahodnými zavařeninami hradeckých delikates bez cukru

Maliny, borůvky, černý rybíz a jahody. Přesně tyto čtyři druhy ovoce si celoročně můžete vychutnávat v lahodných zavařeninách bez přidaného cukru rodinné manufaktury Hradecké delikatesy.

Jsou vynikající a doslazované výhradně rozmixovanými rozinkami, které dodají příjemnou sladkost, aniž by změnily chuť hlavního ovoce. Hrozny jsou navíc sušeny i se slupkou a tudíž si zachovávají všechny cenné látky a nejsou sířeny. Samozřejmostí – jako u všech produktů Hradeckých delikates – je absence chemických konzervantů, aromat a GMO. Zavařeniny rovněž neobsahují lepek, laktózu, ani oříšky. Prostě jen 100% ovoce. Na zavařeninách si pochutnáme na dobrém chlebu s máslem, na palačinkách, vaflích, vyčarujeme s nimi lahodné ovocné jogurty, zmrzliny, ale také díky nim povýšíme pečené pochoutky. Variantou černý rybíz a jahoda báječně doplníme plnou chuť sýrů.

Stále více z nás se vyhýbá rafinovanému cukru. Najít vhodnou variantu, která by skvělé zavařeniny „jen“ osladila, ale nezměnila chuť našeho tradičního ovoce, nebylo tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. První slovo dostala jablíčka. Jsou výborná, zdravá, ale také chuťově výrazná a tak přebíjela ostatní ovoce. Rozinky se naopak báječně osvědčily. Navíc hrozny rostou v našich klimatických podmínkách, a tak jsou pro nás prospěšné. V nabídce zavařenin Hradeckých delikates bez přidaného cukru jsou tyto čtyři varianty:

Malinová zavařenina slazená rozinkami bez rafinovaného cukru – 100 % ovoce – tuto zavařeninu ocení malí i velcí milovníci malin. V každé sklence je spousta lahodných malin, příjemnou sladkost jim dodávají rozmixované rozinky, které v zavařenině nejsou nijak cítit. Ručně a šetrně vyráběná zavařenina má skvělou konzistenci, díky které si můžeme pochoutku vychutnat třeba ke zmrzlině nebo jogurtu se šlehačkou. Lahodná je zavařenina také na chlebu s máslem, užijeme ji při pečení, či na lívance a palačinky. Smícháním s vodou vyčarujeme výbornou malinovku.

Borůvková zavařenina slazená rozinkami bez rafinovaného cukru – 100 % ovoce nás přenese do letních dní plných svěží vůně lesa. Borůvky si zachovávají svou báječnou chuť, ačkoliv jsou doslazeny rozmixovanými rozinkami. S touto zavařeninou si zkrátka můžeme užít letní pohody kdykoliv během roku. Skvěle si na nich pochutnáme k vaflím, či palačinkám. Se šlehačkou budou rovněž báječné, nebo jako náplň piškotového těsta. Ve vynikající borůvkový jogurt se promění jakýkoliv bílý s touto zavařeninou. Zavařenina je vyráběna šetrně a ručně.

Černorybízová zavařenina slazená rozinkami bez rafinovaného cukru – 100 % ovoce – je určena pravým labužníkům. Hodně výrazná, exotičtější chuť si plně užijeme na čerstvém chlebu s máslem, také na lívancích, palačinkách, ale vynikající je také k sýrům typu camembert. Jemně nasládlou chuť dodávají zavařenině rozmixované rozinky. Zavařenina je vyráběna šetrně, ručně a u nás, v Čechách. Neobsahuje nic jiného, než ovoce – nenajdeme v ní tedy žádný lepek, laktózu, chemické konzervanty, aromata, GMO, ani oříšky.

Jahodová zavařeniny slazená rozinkami – 100 % ovoce – to je jahodová radost nejen pro chuťové buňky, ale také pro naše těla. Bez výčitek si můžeme pochutnat na této sladké dobrotě celoročně – je totiž slazena jen rozmixovanými rozinkami, zcela bez cukru. Na čerstvé housce s máslem, na palačinkách, lívancích, ale také třeba do kaše, nebo doladit smoothie, či si udělat zdravý jahodový koktejl. Zavařeninou můžeme také zvýraznit jemnou chuť sýru Chévre.

RECEPT NA ZÁVĚR = FRANCOUZSKÉ ROLKY
Ingredience:
3 toustové chleby
Malinová zavařenina
Bílek
70 g jogurtu
10 g práškového arašídového másla
10 g proteinu (dá se nahradit jiným sladidlem)

Postup:
Bílek vyšleháme do hustého sněhu a vmícháme jogurt s proteinem nebo sladidlem, a pokud máme, tak práškovým arašídovým máslem. Toustové chleby rozválíme, potřeme zavařeninou a smotáme. Obalíme v bílkové směsi a do křupava upečeme v troubě. Na závěr zakápneme arašídovým máslem (které můžeme přidat i dovnitř!) a dozdobíme arašídy. Dobrou chuť!

Recept a fotografie pro Hradecké delikatesy připravila a nafotila blogerka Amálie z Ma Cuisine.

Zdroj: www.hradeckedelikatesy.cz

Komentáře