Pivovar Litovel sbírá jednu medaili za druhou! Jejich pivo patří k nejlepším.

Reklama

Pivovar Litovel získal dva cenné kovy pro piva Litovel Classic a Litovel Premium Dark na nejprestižnější degustační soutěži České pivo. Degustačního klání, jehož devatenáctý ročník se letos konal, se pravidelně účastní pivovary z celé republiky.

Litovel Classic, pivo zlatavé barvy s příjemnou hořkostí a střední plností, má bronz v kategorii světlých výčepních piv. „Soutěže České pivo se účastníme pravidelně. Těší nás, že také letos jsme dokázali obstát v silné konkurenci a vybojovali jsme dvojnásobné bronzové umístění,“ říká k výsledkům ředitel Pivovaru Litovel Lumír Hyneček.

Druhou bronzovou medaili obdržel tmavý ležák Litovel Premium Dark. „Jedná se o pivo karamelové barvy s bohatou pěnou. Vyniká vůní kávy a karamelu, kterou získává z použitého praženého karamelového a bavorského sladu,“ doplňuje Lumír Hyneček. Litovel Premium Dark navázal na svůj nedávný úspěch, kdy na mezinárodní soutěži World Beer Awards 2019 v Londýně ovládl svou kategorii a stal se jejím absolutním vítězem. Pyšní se tak titulem „nejlepší tmavý ležák na světě“.

Degustační soutěž České pivo každoročně vyhlašuje Český svaz pivovarů a sladoven. Objektivitu ankety zajišťuje Výzkumný ústav pivovarský a sladařský, který je odborným garantem. Do pěti kategorií (světlé ležáky, 11% světlé ležáky, světlá výčepní piva, tmavá a nealkoholická piva) mohou přihlásit své produkty pouze tuzemské pivovary s ročním výstavem minimálně pět tisíc hektolitrů. Jejich senzorické vlastnosti hodnotí ve dvou kolech čeští sládci a další odborníci.

Chystají speciály, poslední byl Václav


Ke Dnům českého piva se i letos mohli milovníci zlatavého moku  už posedmé těšit na zajímavé pivní speciály. Do celorepublikové akce se zapojil také Pivovar Litovel, který pro tento svátek uvařil nefiltrovaný ležák Litovel Václav 12°.

Svatý Václav je patronem českého piva již od dob Karla IV. Pivovary po celé republice proto každoročně slaví jeho zářijový svátek akcí Dny českého piva. K této příležitosti připravily nejrůznější akce. Lidé budou moci ochutnat limitované edice svatováclavských pivních speciálů, jinde si zájemci prohlédnou běžně nepřístupné výrobní prostory. Vybrané restaurace po celé republice nabídnou speciální menu, kterým vzdají čest našim pivovarníkům a české pivní kultuře.

Jedním z největších lákadel Dnů českého piva jsou vždy čepované pivní speciály, které pivovary vaří výhradně pro tuto příležitost. „Náš světlý nefiltrovaný ležák Litovel Václav 12° je třikrát chmelený a vaříme ho na danou stupňovitost s dlouhým zráním v ležáckých sklepích pouze jednou ročně před oslavami Dne českého piva,“ říká Lumír Hyneček, ředitel Pivovaru Litovel.

Komentáře