Tipy na letní drinky k mezinárodnímu dnu Prosecca

Reklama

Je libo míchaný drink? Přinášíme vám recepty na super letní drinky z Prosecca.

 

Jemné Hugo

Skvělé lehké pití namícháte jednoduše ve sklence na víno. Do skleničky dejte led, bezinkový sirup (asi 1 cl) a dolijte Prosecco Mionetto (10 cl). Nakonec ozdobte lístkem máty a plátkem limetky.

 

 

 

Slunečné Veneziano

Že vám název nic neříká a raději se mu vyhnete? To by určitě byla chyba. Pod tímto termínem se totiž skrývá všem dobře známý hořkosladký oranžový aperitiv spritz s pomerančem. Do sklenky na víno přidejte led a následně smíchejte 6 cl Prosecca Mionetto, 4 cl hořkosladkého bylinného likéru a 2 cl sodovky. Na závěr přidejte plátek pomeranče.

 

Ovocné Bellini

Chuť čerstvého ovoce s kombinací bublinek? Skvělá volba je Bellini! Italský název drinku podle benátského malíře Giovanniho Bellini vznikne jednoduchým smícháním v poměru 3:1 Prosecca Mionetto s broskvovým pyré (může být broskvový džus). Bellini podávejte nachlazené s plátkem broskve nebo s jahodou a vždy bez brčka!

 

 

 

 

Brunch nápoj Rossini

Zkombinujte Prosecco Mionetto s jahodovým pyré 2:1 a vytvořte osvěžující bombu, která se skvěle hodí i ke snídani.

 

 

 

 

 

 

Citrusový drink i dezert v jednom – Sgroppino

Vyzkoušejte svěží koktejl, který je zároveň lehkým dezertem. Do sklenice na víno či na sekt vložte kopeček sorbetu (nebo zmrzliny), přidejte 15ml italského limoncella a zalijte Proseccem Mionetto.

 

 

 

 

 

 

Komentáře