Tři stylové letní drinky

K létu patří i míchané drinky. Při výběru drinků jsme brali zřetel na jednoduchou přípravu, možnou i v „polních“ podmínkách a ingredience lichotící pánským i dámským chuťovým preferencím.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“23629″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“363″}}]]

CRANBERRY RED
Jedním z hlavních symbolů léta je bezesporu dozrávající ovoce, které potkáváme na zahrádce i v lese. Svou šťavnatostí vás dostane i osvěžující drink Cranberry Red s Johnnie Walker Red Label. Nasládlé brusinky, kyselý citron a hedvábná whisky společně vytváří kouzelnou kombinaci chutí, které se prostě nedá odolat. Kořeněné bitters navíc koktejl provoní hřebíčkem, muškátovým oříškem skořicí a kardamomem.

Suroviny:
50 ml Johnnie Walker Red Label
140 ml brusinkového džusu
15 ml čerstvé citronové šťávy
10 ml cukrového sirupu
2 střiky Angostura bitters

Postup: 
Příprava šťavnatého drinku Cranberry Red je opravdu jednoduchá. Stačí si do vyšší sklenice připravit led, přidat všechny správně odměřené ingredience, pořádně promíchat a pak už jen vychutnávat.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“23630″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“300″}}]]

JOHNNIE GINGER
Jiskřivá chuť léta, která z tohoto drinku čiší, si vás podmaní. Vyvážená intenzita whisky Johnnie Walker Red Label v kombinaci se zázvorovým pivem a osvěžující limetkou tvoří dohromady velmi oblíbený long drink z whisky. Vhodný je pro posezení při západu slunce ve společnosti těch nejbližších. Příprava je tak jednoduchá, že nezabere téměř žádný čas a vy se můžete plně věnovat své společnosti.

Suroviny:
4 cl Johnnie Walker Red Label
15 cl Ginger Beer (zázvorové pivo)
1/8 čerstvé limety
led

Postup: 
Naplňte sklenici ledem, nalijte whisky a dolijte opatrně zázvorovým pivem. Lehce promíchejte, jen tak, aby pivo nepěnilo a složky se spojily. Konečný výsledek podtrhněte ozdobou z limety.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“23631″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“363″}}]]

JOHNNIE WALKER RED LABEL & COLA
Vlahé letní večery svádějí k romantickým piknikům pod hvězdami nebo zahradním grilovacím party. Překvapte své přátele podmanivým drinkem, který snadno umícháte i ve venkovních podmínkách. Sladké tóny tmavé limonády utlumte kyselou limetou či citrónem a rozviňte sametovou linku Johnnie Walker Red Label. Whisky z dubových sudů svou lahodnou chutí drink dokonale propojí a už po prvním doušku ucítíte na jazyku její táhlý hedvábný závěr.

Suroviny: 
45 ml whisky Johnnie Walker Red Label 
200 ml coly 
kousek limety či citrónu na ozdobu

Postup:
Odměřte whisky a přelijte do vyšší sklenice. Následně sklenici zasypte do tří čtvrtin ledem, přidejte colu a ozdobte limetou nebo citronem.

Zdroj: Johnnie Walker

 

Komentáře