Zapečené slávky s bylinkovou krustou

Příprava mušlí je rychlá a jednoduchá. Zmražené mušle nikdy nerozmrazujete v horké vodě, ale nechte je pomalu rozmrazit v lednici. Čerstvé mušle properte ve studené vodě a odstraňte nečistoty, které jsou na skořápce. Nezapomeňte vyhodit všechny otevřené mušle, které jsou mrtvé. Vařte pouze ty, které mají lasturu uzavřenou. Po uvaření je nutné naopak vytřídit všechny mušle, které se při vaření neotevřely.

Porce: 4
Příprava: 25 minut
Pečení: 10 minut

Suroviny:
1kg slávek

Suroviny na  marinádu:
3 lžíce majonézy Hellmann´s Originál
1 lžíce sójové omáčky
1 lžíce rybí omáčky
1 – 2 lžičky rýžového octa
1 lžíce nakrájených stonků koriandru
½ chilli papričky

Suroviny na drobenku:
3 plátky toustového chleba
½ jarní cibulky
½ hrsti koriandru
sezamová semínka bílá i černá
sůl, pepř

Postup:
Troubu rozehřejte na 220°C program grilování.Slávky omyjte ve studené vodě a zbavte je nečistot. Slávky, které jsou otevřené, vyhoďte, nejspíše budou zkažené. Vyskládejte je na plech a dejte do rozpálené trouby péct na 15 minut. Měly by se do té doby všechny otevřít.  V misce si mezitím vytvořte marinádu. Smíchejte majonézu Hellmann´s Originál, sójovou omáčku, rybí omáčku a rýžový ocet. Stonky koriandru zbavte kořínku, pokud ho tam máte, a dobře omyjte. Poté koriandr spolu s chilli papričkou nakrájejte na drobno a přidejte k marinádě. Dobře promíchejte.   Pomocí vidličky ze skořápek vyndejte slávky a přendejte do misky s marinádou a promíchejte, aby se ochutil každý kousek. Toustový chleba nakrájejte na malé kostičky a vložte do misky. Jarní cibulku a koriandr nakrájejte na drobno a smíchejte s toustovým chlebem. Lehce osolte a opepřete. Skořápky od slávek rozdělte a do každé poloviny vložte jednu slávku se lžičkou marinády. Zasypte drobenkou a trochou sezamových semínek. Plněné slávky vložte na plech a dejte zapéct do trouby na 10 minut do zezlátnutí.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“15353″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Komentáře