Petr Hapka mezi ženami…

Autor: pat dne: Pá, 04/03/2015 - 14:00.

Milujete umění a designový nábytek? Pak vás jistě zaujme náš tip. Umělec Václav Florian vystaví svá díla v exkluzivním showroomu designového nábytku HOME ART v Metropoli Zličín. 

Jedním z hlavních děl této vernisáže bude portrét zesnulého hudebního génia Petra Hapky. „Petr Hapka byl můj kamarád. Vím, že měl ženy rád a představuji si, jak se tam nahoře usmívá a má radost z toho, že s námi bude při vernisáži i po celou dobu konání výstavy,“ říká její aktér Václav Florián. 

Pro Václava je ústředním motivem tvorby právě žena. Zachycuje ženskou tvář a výraz, redukuje tvar a objem. „Ženy jsou krásné díky své tajemnosti a tajemné svou krásou,“ tvrdí Florian. Nebojí se barevné nadsázky, která podtrhuje charakter osobnosti. Velkoformátové portréty působí v prostoru dominantně a díky tomu se těší velké oblibě. 

[[{"type":"media","view_mode":"colorbox","fid":"5708","attributes":{"alt":"","class":"media-image","height":"450","typeof":"foaf:Image","width":"448"}}]]

Václav Florian pochází z umělecké rodiny. Jeho dědeček Josef Florian byl uznávaným vydavatelem Dobrého díla. Otec Jan pracoval jako umělecký řezbář. 

„Kromě malby na plátno připravuji návrhy pro propagaci umělců, například logo pro Richarda Müllera, oponu pro Petra Bendeho…“ vyjmenovává Václav Florian, jehož díla jsou známá i z charitativních projektů Nadace Krtek nebo Nadačního fondu Šťastná Hvězda. 

[[{"type":"media","view_mode":"colorbox","fid":"5710","attributes":{"alt":"","class":"media-image","height":"400","typeof":"foaf:Image","width":"600"}}]]

Takže nezapomeňte, vernisáž se koná již 15. dubna od 17:00 v showroomu designového nábytku HOME ART Metropole Zličín. Díla umělce Václav Floriana prohlédnout si zde můžete prohlédnout až do 17. května 2015.

[[{"type":"media","view_mode":"colorbox","fid":"5711","attributes":{"alt":"","class":"media-image","height":"283","typeof":"foaf:Image","width":"600"}}]]

JO! A my tam samozřejmě nebudeme chybět. 

 

 

 

Inzerce
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Inzerce