5 tipů na trendy fotky pro váš Instagram. Inspirujte se!

Reklama

Vyšperkujte svůj Instagram fotkami, které aktuálně frčí a získají si srdce vašich sledujících. Agentura LCG New Media prošla profily úspěšných českých influencerů a objevila pět fototrendů, které by ve vašem feedu neměly chybět.

1. Sport na prvním místě
Být fit, zdravý a krásný je fuška. Proto je třeba na sobě pravidelně makat. Když už tak tvrdě pracujete na svojí postavě, je důležité to sdílet a motivovat tím ostatní a ukázat světu, že se jen neflákáte. Fotky z posiloven, běhání, závodů, cvičení jógy nebo zkrátka jakéhokoliv sportování se těší velké oblibě. Navíc při sportu můžete využívat spoustu zajímavých vychytávek nebo doporučit místa, kde cvičit.

Zdroj: @dominika.po
Zdroj: @michaelastoudkova

2. Hlavně se nedívat do objektivu!
Zadumaný pohled do dáli. Lehký úsměv na tváři. A hlavně se nedívat do objektivu. Tuhle pózu najdete na skoro 90 % fotek všech holek na Instagramu. Klasickému selfie, kdy dívky hledí přímo do objektivu, zdá se odzvonilo. Mimoto je tenhle záběr ideální pro předvedení nového outfitu, módního doplňku, šperku nebo oblíbeného pití.

Zdroj: @alexsedlackova
Zdroj: @christinalichi

3. Dokonalý flatlay
Perfektně sestavená kompozice, která má působit jako běžný stolní nepořádek. Svoji popularitu si tyhle fotky vydobyly už loni a pořád roste dál. Poskládat dokonalý flatlay vyžaduje cvik a spoustu různých propriet, které vypadají na fotkách hezky. Rozhodně vám v něm nesmí chybět čerstvé květiny nebo kafe. Jinak ale můžete jako flatlay fotit cokoliv – jídlo, kosmetiku, knihy, oblečení, rostliny, hračky. Je to úplně na vás. Limitem je jen vaše představivost.

Zdroj: @hana_val
Zdroj: @akivotrubova

4. Zrcadlo, zrcadlo pověz mi…
Selfie v zrcadle je nestárnoucí klasika! Tenhle typ fotek najdete na Instagramu od jeho počátků a stále se drží na špici. Podle libosti můžete tuhle fotku kombinovat se sportem. Vhodná zrcadla najdete kromě ložnice třeba ve výtahu, zkušebních kabinkách, na toaletách nebo v IKEA. V zrcadle nejvíc vyniknou fotky outfitů nebo líčení.

Zdroj: @peniska
Zdroj: @terihodanova

5. Foceno na film
Mezi trendy se řadí i závěrečná úprava fotky. V posledním roce nejvíc letí styl à la polaroid, kdy fotky vypadají jako focené na klasický film se zrnem a extrémně vysokou nebo naopak hodně nízkou saturací. Inspiraci můžete najít ve filmech a na fotografiích ze sedmdesátých nebo osmdesátých let.

Zdroj: @nicolmoravcova
Zdroj: @annbloggerkid

Tak co? Jaká bude vaše další fotka na Insta?

Komentáře