Hledáte práci v Německu?

Reklama

Jste nespokojeni s Vaší prací? Chtěli byte vydělávat více? Odpovídají tomu vaše zkušenosti a zároveň i vaše jazykové znalosti?

Setkali jste se již s otázkami typu „Jaká je Vaše jazyková úroveň?“ nebo „Jakou úroveň cizího jazyka máte?“ Pravděpodobně ano. Při nejmenším při sestavování životopisu nebo při reakci na nějakou pracovní nabídku. Především pro hledání práce v zahraničí je velmi důležité do životopisu uvést, jaký cizí jazyk ovládáte, jaké jsou jeho jazykové úrovně. Ať už Vás láká práce v Německu, v Anglii nebo jinde ve světě – vždy je dobré umět se alespoň částečně domluvit tím jazykem, který je v dané zemi běžně užívaný. A je jedno, jestli je to němčina, angličtina nebo třeba finština.

Celkový náhled na rozdělení jazykovních úrovní přinesl až Společný evropský referenční rámec (SERR). Ten je výsledkem dlouhotrvajícího jazykového výzkumu a vypracovala ho Rada Evropy.

Podle SERR se řídí například i náplň jazykových zkoušek pro danou jazykovou úroveň. Především ale podle takto popsaných jazykových úrovní může každý ohodnotit sám sebe a určit si alespoň přibližně, na jaké úrovni jeho jazykové znalosti jsou, případně k jaké jazykové úrovni je blíží.

Chcete si vyzkoušet svoje znalosti němčiny? Připravili jsme pro vás krátký test.

Vstupní online test z němčiny zdarma: test zde

 

Pro více informací ohledně pracovních nabídek klikněte zde: https://prace.starke-jobs.com/jazykove-urovne/

Komentáře