Jděte na alergii chytře!

Reklama

Poletuje všude. Je žlutý a sedne si na vše kolem sebe. Ano, řeč je o pylu, kterého je v posledních dnech skutečně požehnaně. S ním přichází i alergická sezóna, se kterou se musí srovnat mnozí z nás. A není to snadné. Problémy s dýcháním, červené oči, vyrážka a nepříjemný pocit z chemie, kterou nechcete už dál dávat do těla. Máme pro vás čtyři základní tipy, na co si dávat při alergii pozor a jak při tom využít přírodu. Poradil nám fytoterapeut a autor obsáhlého herbáře Jiří Pantůček z firmy Topvet.

Odborník na fytoterapii a bylinky MVDr. Jiří Pantůček

Brýle, i když nesvítí
Červené oči, svědění a pocit únavy – to na jaře a v létě trápí mnohé alergiky. Často mají pocit, že jsou ospalí, nemusí to ale být vždy pravda. To jenom v očích sedí pyl a prach a víčka se tak začnou bránit tím, že se zavírají. Nedávejte tedy své oči všanc, noste sluneční brýle, i když je pod mrakem. Nečistot se vám tak do očí dostane výrazně méně.

Nosní kapky v pohotovosti
Je zcela zbytečné mít červený a odřený nos. Nosní kapky jsou v boji s alergickými projevy naprostým základem. Vsadit byste přitom měli na přírodní produkty. Kapky Tonasol Forte od Topvetu obsahují rostlinné oleje a silice například z eukalyptu, rozmarýnu, tymiánu či máty a kromě toho, že uvolňují horní cesty dýchací, příznivě působí také na pokožku v okolí nosu.

Voda, voda, voda
Nedovolte alergenům, aby se na vás „usadily“. „Omyjte si několikrát denně obličej čistou studenou vodou. Ulevíte unaveným očím, zbavíte pleť pylu a dovolíte jí dýchat. Pomůže také sprcha a častější mytí vlasů. A samozřejmě vždy, když přijdete zvenku, se rovnou převlékněte.“

Na vyrážku konopí
Ať už trpíte ekzémem nebo sluneční alergickou vyrážkou, ulevit vám může konopná mast. „Konopné masti působí velmi dobře i proti svědění, jsou bohaté na nenasycené mastné kyseliny, omezují podráždění a zánětlivost a díky obsahu ceramidů zvyšují přirozenou bariérovou funkci kůže. Ideální je namazat se touto mastí večer,“ doporučuje Jiří Pantůček z Topvetu.

Seznamte se, TOPVET
Kvalitní česká kosmetika značky TOPVET, vyráběná z těch nejlepších přírodních surovin, je na trhu déle než čtvrt století. V jejím portfoliu najdete pleťové krémy, oleje, mléka či balzámy, ale také vlasovou kosmetiku, bylinné tinktury nebo doplňky stravy. Originální receptury TOPVET vyvíjejí odborníci ve vlastní firemní laboratoři.

Zdroj: www.topvet.cz

Komentáře