Na dovolenou s platební kartou

Reklama

Dovolená, na kterou se celý rok těšíte, je za dveřmi. Vy ale musíte před cestou ještě zařídit pár nezbytností. Pokud je mezi nimi i návštěva směnárny, je to naprosto zbytečné a ušetřený čas můžete strávit příjemněji. V zahraničí se totiž obejdete i bez hotovosti, pouze s platební kartou, kterou dnes již přijímají téměř všude.

Například kartou Visa zaplatíte na 44 milionech obchodních míst ve více než 200 zemích světa. Platby kartou či chytrým telefonem jsou nejen pohodlné a jednoduché, ale i naprosto bezpečné. Využívat je můžete při placení za zboží, služby i při výběru hotovosti z bankomatu přesně tak, jako jste zvyklí doma.

Transakce provedené za hranicemi naší země jsou zabezpečeny úplně stejně jako v ČR a banka zároveň nepřetržitě sleduje jakékoli podezřelé pohyby na vašem účtu. Navíc máte k dispozici podrobný výpis, díky kterému budete mít o svých nákupech přehled a nebudete muset přemýšlet, za co všechno jste peníze utratili. Jednou z mnoha výhod placení kartou na cestách je bezesporu ušetření starostí s vybíráním dostatečného množství hotovosti a času stráveného hledáním směnárny s výhodným kurzem.

Bezhotovostní placení oceníte i po návratu z dovolené, kdy nebudete muset řešit, co s cizími bankovkami, které již pravděpodobně nevyužijete.

Ovšem je pár věcí, které byste měli vědět, ještě než vyrazíte:
• Před odjezdem na dovolenou nezapomeňte zkontrolovat datum platnosti karty, stav vašeho účtu a nastavení potřebných limitů pro platby a výběry hotovosti. Pro všechny případy si uložte telefonní číslo na asistenční linku vaší banky. Nikdy nevíte, kdy se může hodit.

• Kartu uchovávejte vždy na bezpečném místě, nikdy ji nedávejte z ruky a v žádném případě neprozrazujte nikomu váš PIN kód. Pozor si dávejte i při výběru hotovosti z bankomatu.

• Kartou plaťte přesně tak, jako jste zvyklí doma. Platební terminály fungují všude stejně.

• Poctivě si schovávejte všechny účtenky z nákupů provedených platební kartou. Po návratu z dovolené je porovnejte s transakcemi v online bankovnictví a případné nesrovnalosti ihned nahlaste vaší bance.

• Pokud v zahraničí kartu ztratíte, nebo se stanete obětí krádeže, co nejrychleji kontaktujte asistenční linku vaší banky a kartu zablokujte. Peníze na účtu zůstanou v bezpečí a vám banka vydá kartu náhradní. Ukradenou hotovost vám takhle snadno nikdo nevrátí.

• Stáhněte si do svého chytrého telefonu cestovní aplikaci Visa Travel Tools App, která vás nasměruje k nejbližšímu bankomatu, spočítá aktuální kurz, poskytne okamžitou asistenci při ztrátě karty nebo napoví, na jakých místech se dá a nedá platit kartou. Navíc s ní získáte slevy u vybraných obchodníků po celém světě.

Zdroj: Visa

Komentáře