Na sjezdovce in! JO, víme, co frčí

Reklama

Nebojte se experimentovat a zapomeňte na černou, v kurzu jsou barvy.

Začala zima, je třeba obnovit lyžařský šatník. Letos budou na českých i alpských sjezdovkách kralovat výrazné barvy a jejich neotřelé kombinace. Oblečení dominuje funkčnost a komfort. “Kromě hráškově zelené, červené, černé a bílé, které se objevily už v minulých kolekcích, jsou letošní horkou novinkou žluto-zelená, tmavá růžová, zářivě červená, nebesky modrá, světle modrá a fialová,” říká Elmar Stimpfl, zakladatel italské značky VIST, která nabízí stylové lyžařské oblečení špičkové kvality, závodní kombinézy, lyže, helmy a vázání.

Letošní kolekce se nebojí neotřelých a kontrastních kombinací – žluto-zelené s fialovou, nebesky modré s tmavě růžovou a dalších. Vedou horizontální linie nad vertikálními. “Je to symbol znovuzrození, nového horizontu, a navíc to umocňuje dojem ženskosti,” říká módní návhářka firmy VIST Frana Munaretto, která letos lyžařům radí, aby se nebáli exploze barev.

 
  [[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“13932″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“338″}}]]

Ale pozor na dokonalé sladění – od helmy, přes bundu, kalhoty, nákrčníky, čepici až po spodní vrstvy – vše by mělo souznít. “Barevně by měly sedět i lyže, ale také helma či rukavice. To vše je u nás možné,” dodává Elmar Stimfl, který před 19 lety vynalezl s kamarádem výkonné desky pod vázání pro závodní lyžování. A tak vznikla firma VIST.

Na sjezdovky pronikají i účelové péřové bundy, které ruší hranice mezi módním a sportovním oblečením: Lyžař či lyžařka se v nich cítí komfortně jak na sjezdovce, tak na nákupech ve městě. Jsou šité z technických a nepromokavých materiálů, aby byly funkční, ale přitom si zachovaly eleganci střihu a barevných tónů. VIST je nabízí například pod názvem Caterina (pro ženy). Lyžařské oblečení by mělo být v první řadě funkční, aby se v něm lyžař cítil co nejlépe. “Nepromokavé materiály, podlepené švy, víceúčelové kapsy, kapsa na skipas, látka na vyleštění brýlí v kapse, nastavitelná, odnímatelná kapuce a sněhový pás na zip – to vše by mělo být u moderní bundy samozřejmostí,“ říká Elmar Stimpfl z firmy VIST. Bundy VIST jsou opatřené membránou Dermizax japonské firmy Toray s vynikajícím zateplením a nepromokavostí.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“13933″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Ani na sjezdovkách není třeba se bát extravaganace. V kolekci VIST najdete například limitovnou edici dámské bundy „Amelia” v bílé barvě s černým profilováním po stranách, zdobí ji bohatý límec z pštrosích a černých kohoutích per a originální aplikace z peříček od toskánských řemeslných umělců na předním i zadním díle trupu. Velmi originální je také kolekce Snow Leopard, které dal před deseti lety vzniknout mladý muž z Ghany jménem Kwame Nkrumah-Acheampong. Aniž by kdy stál na lyžích, snil o tom, že se zúčastní zimní olympiády, což se mu s pomocí VIST podařilo. Stálým prvkem kolekce VIST Snow Leopard je skvrna, letos v nové verzi s černobílým pozadím nebo v kombinaci s květem ibišku. Anebo je možné sáhnout po jednodušším stylu – černobílých bundách v kombinaci s kalhotami se vzorem levhartích skvrn. Nechybějí Swarovski flitrové aplikace a nezaměnitelné péřové a kožešinové límce.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“13934″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“399″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

U spodní vrstvy je trendem bezešvé prádlo, které ještě těsněji a pevněji pasuje na tělo, čímž je zaručena 167krát vyšší průdyšnost než u bavlny. Na to navazují funčkní mikiny či svetry. Nezapomeňte oblečení doplnit barevnými čepicemi, stále “in” jsou neodolatelné bambule a barevné čelenky.

Změnil se ale také design helem. Frčí čisté, přesné linie a barvy, které ladí s oblečením v kolekci. Například helma Fulcrum od firmy VIST je ultralehká, vyrobená z uhlíkových vláken, vybavená přezkou se systémem otevírání a zapínání na magnet.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“13935″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

V oblečení VIST lyžuje slovenská závodnice Veronika Velez-Zuzulová, oblíbila si je i modelka Andrea Verešová. Seznam obchodů v Česku prodávající značku VIST najdete zde.

 

Komentáře