Odborník radí: Jak ušetřit na letní dovolené?

Reklama

Pomalu se blíží zima, ale již nyní je vhodný čas kouknout se na na letní dovolenou. Pro naše odpovědi jsme se obrátili na Janu Hájíčkovou, tiskovou mluvčí CK Neckermann.

Jak ušetřit při výběru letní dovolené? Je lepší first minute nebo last minute? Co vyjde levněji? A co když si koupím first minute, a pak se stane teroristický útok, co pak?
Petra K., Mníšek pod Brdy

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“13812″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“338″}}]]

Jana Hájíčková radí:
Klientům, kteří se chystají vyrazit v létě k moři, doporučujeme s rezervací příliš dlouho neváhat. Zejména pokud mají zájem o pobyty během letních prázdnin. Tyto pobyty patří mezi nejvíc žádané, a proto jsou nejdříve vyprodané. Navíc hotely, které jsou přímo na pláži, zdaleka nemají tak velkou kapacitu, a tudíž ty nejlepší a nejvýhodnější nabídky bývají vyprodány dlouho dopředu. Dále je třeba si uvědomit, že dovolenou u moře rezervují nejen klienti z České republiky, ale také z ostatních evropských zemí, kde je first minute trend opravdu velmi oblíbený. Často musíme pak klientům vysvětlovat, že jimi vybraný hotel je již vyprodaný, a že příště doporučujeme vybírat letní dovolenou během zimních měsíců. Stává se, že klienti očekávají super zlevněné last minute letní nabídky. I zde je čeká zklamání, neboť dovolená v létě již nemá výraznou last minute sezónu a málokdy se podaří koupit zájezd levněji, než v období first minute. Také není potřeba se obávat nečekaných politických situací ve zvolené destinaci, protože jsme od letošního roku zavedli za malý poplatek novou doplňkovou službu flex opce, kterou si mohou naši zákazníci dokoupit stejně jako kteroukoli doplňkovou službu či pojištění ke svému zájezdu. Flex opce dá našim zákazníkům možnost bez udání důvodů změnit svůj zájezd za nějaký jiný až 10 dní před odletem.

 

Komentáře