Odborník radí: Proč je střevní mikroflóra tak důležitá?

Určitě jste někdy o mikroflóře slyšeli. Je důležitou součástí lidského organismu, bez ní by naše trávení nefungovalo tak, jak potřebujeme. Pojďme se podrobněji podívat, jak funguje naše tělo a jak by bez naopak nefungovalo v případě nedostatku „správných“ bakterií ve střevech.

Bakterie mléčného kvašení se přirozeně nacházejí ve střevě a jsou označovány jako střevní mikroflóra. Zajišťují správný průběh trávení, výrazněji se podílejí na mnoha funkcích našeho organizmu a mají příznivý vliv na celkové zdraví člověka. Zabraňují totiž přemnožení patogenních (špatných) bakterií.

Proč užívat probiotika
Do těla se „správné“ bakterie dostávají již při našem narození (kolonizují střevo). Jejich množství i druh závisí na několika faktorech: výživa, věk, cvičení, genetika, stres, stav imunitního systému a užívání léků. „Důležité je si uvědomit, že tyto bakterie v našem těle nepřetrvávají od narození až do smrti a tělo si je samo ani neumí vyprodukovat, proto je třeba je pravidelně doplňovat z výživy, obzvlášť pokud užíváte nebo jste užívali antibiotika. Ta mohou porušit normální složení bakteriální střevní flóry, kombinací probiotik s antibiotiky preventivně zabráníte průjmům a břišnímu diskomfortu“, vysvětluje hepatoložka MUDr. Edita Kadlubiaková, PhD.

Jogurt nestačí
Zvýšení konzumace kysaného mléka, jogurtů nebo kysaného zelí není pro správnou funkci střev dostatečné. Přestože obsahují zdraví prospěšné bakterie, není u nich definován konkrétní kmen, ani počet. Doplňky stravy na rozdíl od běžných potravin garantují počet, druh i kmen živých bakterií. Doporučuje se ale vybírat taková probiotika, která garantují obsah živých bakterií do konce doby použitelnosti, tedy jak je tomu v případě nejnovějších doporučení Mezinárodní asociace probiotik a obsahují i prebiotickou vlákninu.

Probiotika, prebiotika a synbiotika
Pro koho jsou vhodná probiotika?
– pro lidi s trávicími obtížemi
– při antibiotické léčbě
– ženy s častými gynekologickými záněty
– pacienti s oslabenou imunitou
– starší lidé, děti a dospívající
– pro pacienty se závažnými onemocněními trávicí soustavy, jako jsou např. funkční střevní poruchy, chronické střevní záněty (IBD)
– pacienti trpící podvýživou
– pacienti s masivní chronickou léčbou, příp. s výskytem více onemocnění současně
– po závažných operacích na zažívacím traktu
– při opakujících se chronických infekcích

Probiotikum nové generace
Trápí vás časté užívání antibiotik, s tím spojené průjmové problémy a snížená imunita případně vaginální diskomfort? Již nemusí! Vyzkoušejte probiotika nová generace – doplněk stravy Probicus® Premium společnosti Generica – s pěti speciálně vybranými probiotickými kmeny, prebiotikem a vitamínem B6 pro komplexnější účinnost.

Jedná se o 1. probiotika nové generace s pečlivě vybraným složením na základě doporučení mezinárodní asociace probiotik platným od ledna 2018 což obnáší i  deklarovanou životnost kultur přátelských bakterií v maximální denní dávce i na konci expirace.

Probicus® Premium vyrobený unikátní technologií výroby bio-support obsahuje probiotickou vlákninu, která podporuje růst a aktivitu přátelských bakterií. Vitamín B6 přispívá k normální funkci imunitního systému a jednotlivé kmeny probiotik jsou přesně sestavené dle mnohaletých studií k podpoře střevní mikroflóry při průjmech, při léčbě ATB, funkční jsou i u akutního infekčního průjmu u dětí či poruch trávení spojených s užíváním antibiotik. Probicus® Premium je vhodný i u cestovatelského průjmu či pro ženy, které trápí vaginální problémy a diskomfort.

Doplněk stravy je vhodný pro děti 3 let, těhotné i kojící ženy.
Probicus ® Premium balení 30 kapslí
Doporučená cena – 157,-Kč

Probicus ® Premium balení 15 kapslí
Doporučená cena – 99,-Kč

Zdroj: www.generica-bohemia.cz

Komentáře