Pečujte o zahradu i v parném létě

Reklama

Léto je v plném proudu. Přesto, že rtuť na venkovních teploměrech často dosahuje vysoko ke třicítkám a vy byste se nejraději viděli v zahradní síti s ledově vychlazenou limonádou, je i teď čas věnovat vaší zahradě náležitou péči. Když ovšem k práci přizvete ty správné pomocníky, vše se dá zvládnout snadněji a pohoupání mezi korunami stromů pak bude zaslouženou odměnou. Inspirujte se našimi tipy.

Kropte hlava nehlava
Krásný zdravý trávník je chloubou vaší zahrady. Letní vedra mu ale dávají dost zabrat. Znáte to, vypálená suchá kola jsou problém, který pak složitě léčíte celé léto. Tomu se dá ale jednoduše předejít správnou údržbou. Tráva potřebuje v létě hodně závlahy. Klidně méně často, ale za to pořádně prolít. Voda se musí dostat hluboko ke kořínkům, aby ji odsud mohla stébla brát. Kropte všude, kam jen vaše zahradní hadice dosáhne.

Srovnejte to podle pravítka
Zatímco trávník může horkými letními dny snadno utrpět, další zeleň si vesele roste svým životem. Hlavně pak keře a túje. Na dokonalém jarním sestřihu jsou právě v létě nejvíc vidět přerůstající výhonky. Pokud má váš živý plot letní rozcuch, nepropadejte panice. Se správným nářadím už to nebude taková dřina. Sáhněte po AKU plotových nůžkách a AKU nůžkách na trávu a keře a úprava na kráse bude raz dva.

Nebojte se terénu
Že se roklina za vaším domem nebo chalupou nezadržitelně mění v nepřehlednou džungli? Nahoďte flanelku, gumáky a ochranné brýle a proměňte ji v důstojný kus zahrady. Někdy stačí opravdu jen málo – posekat kopřivy a nálety dřevin. „V tom vám bezpečně pomůže výkonná bezdrátová strunovka. Pokud nevíte, kterou ze širokého sortimentu vybrat, určitě volte tu, která je teleskopická a má polohovatelné madlo. S porostem si pak hravě poradíte i na těžko dostupných místech,“ radí Michal Knor z Auto Kelly.

Na co při údržbě letní zahrádky nezapomínat?

  • Pravidelně zahrádku zalévejte, nezapomínejte ani na truhlíky a květináče.
  • Zalévejte buď brzy ráno, nebo naopak večer, kdy už slunce není tak přímé. Během dne může voda působit jako lupa a vaše krásné květy vám pak poškodí slunce.
  • Pořiďte si vhodné nářadí, které vám údržbu zahrady usnadní. Ušetříte tak čas, ale práce vám půjde i lépe od ruky.
  • Plení se zkrátka nevyhnete. Neodsouvejte ho, nejsnazší je se plevele zbavit hned na začátku, kdy ještě není tak silný.

Pořiďte si také tzv. polomáčené rukavice, které jsou měkké, poddajné a zároveň houževnaté, navíc v nich neztratíte cit v prstech. Gumová vrstva Vaše ruce ochrání před špínou i vlhkostí a nezpotíte se v nich, protože horní vrstva je z prodyšné látky.

Letní opečovaná zahrada, to je zkrátka pohled, který si každý zahradník rád vychutná. Pak už zbývá jen zatopit pod grilem a pozvat přátele, ať se kochají s vámi.

Vyberte si pro práci výkonné a spolehlivé zahradní nářadí, které seženete například v jedné z třiaosmdesáti kamenných prodejen Auto Kelly nebo na jejich e-shopu.

Komentáře