Sklerodermie jim „bere“ krásu, přesto nafotili nádherný kalendář

Reklama

Na konci listopadu se sešel celý realizačním tým v Café Kampus, kde fotografka Lenka Hatašová spolu s moderátorem Evropy 2 Tomášem Zástěrou pokřtila kalendář, který by měl motivovat ostatní pacienty a ukázat, že i s tak závažným onemocněním, jako je systémová sklerodermie, se dá žít.

Na křtu nechyběli ani vizážista Kája Pavlíček, herečka Bára Fišerová a pan ředitel kadeřnické školy Jan Cigánik.

Kalendáře budou distribuovány do revmatologických center. Několik kalendářů je k dispozici pro zájemce za finanční dar na účet Skleroderma.

Zájemci o kalendář, kontaktujte nás na emailu níže:

michaela.linkova@revmaliga.cz

Sklerodermie je závažné vzácné revmatologické onemocnění. Původ onemocnění není znám, nelze tedy toto onemocnění vyléčit. Kromě zdravotních potíží se také projevuje po estetické stránce. Mimo jiné totiž postihuje kůži, je oteklá, ztuhlá a omezuje pacienty v aktivitách každodenního života. Příčinou těchto příznaků je ukládání velkého množství kolagenu do kůže a vnitřních orgánů. Pacienti s tímto onemocněním mají celou řadu obtíží: tuhnutí kloubů, poruchy rytmu srdce, problémy s trávením, plicní obtíže, ale i postižení ledvin. Léčba se zaměřuje na zmírnění příznaků a zpomalení průběhu nemoci. Často dochází k trvalému poškození těla a to převážně v případě pozdní diagnostiky.

Komentáře