Vsaďte na robotickou sekačku.. aneb co s trávníkem na podzim

Reklama

V září a říjnu je ideální čas připravit trávník na zimu. Při mírném a teplém podzimu náš trávník i v tomto období intenzivně roste, takže musíme i nadále pravidelně sekat a v žádném případě nesmíme trávník nechat před zimou přerostlý. O dokonalý sestřih trávníku se postará sekačka s pořádně nabroušenými břity. Vsaďte na robotickou sekačku, která pracuje zcela samostatně a upraví zahradu tak, že vám ji bude závidět nejeden soused.

Váš trávník, má ovšem nejen estetickou hodnotu, ale zároveň zpříjemní i klima vaší zahrady.

Tlumí hluk, pohlcuje prach, zvyšuje vzdušnou vlhkost a díky svým absorpčním schopnostem vstřebá i velké množství vody po deštích. Aby toto všechno splnil, je potřeba mu věnovat patřičnou péči i na podzim.

Trávník na podzim je nutné vyhrabat a posekat

Spadané listí by nemělo na trávníku ležet dlouho, vyzbrojte se proto dobrými hráběmi a pusťte se do díla. Klasické dřevěné hrábě vyměňte za lehčí plastové „košťátko“ na trávníky. Pracuje se s ním jednoduše a lehce.

Vyhrabaný trávník posekejte naposledy v listopadu, berte ovšem v úvahu, kdy u vás nastává zima, aby vám zahrada nezapadala sněhem dřív, než stačíte trávník posekat. Nesekejte trávu příliš nízkou, nechte výšku alespoň čtyři centimetry. Vznikne tak přirozená ochrana trávníku před mrazem.

Velký výběr robotických sekaček najdete na:

www.alza.cz/hobby/roboticke-sekacky

Komentáře