Soutěž: Do Německa vlakem za slevami

Všechny milovníky nákupů a lovce slev čekají po vánočních svátcích opravdové žně. Už i v sousedním Německu začínají tradiční povánoční výprodeje ještě koncem roku a lákají i české zákazníky k výhodným nákupům. A novoroční slevy nabízejí příslib nízkých cen až do konce ledna. Ale pozor, o nedělích bývá u našich západních sousedů v obchodech zavřeno.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“7034″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“300″}}]]

Nákupy v Berlíně

S nákupy v Berlíně můžete začít, jakmile vystoupíte z vlaku na hlavním nádraží, které se proměnilo v klasický obchodní dům. Díky tomu, že leží přímo v centru města, místa kam vyrazit za nákupy jsou pěkně při ruce.

Začít se určitě vyplatí v druhém největším obchodním domě Evropy KaDeWe neboli Kaufhaus des Westens. Už přes sto let je tento sedmipatrový obchodní dům pojem a symbol konzumu. A po úspěšném lovu mezi regály doporučujeme navštívit i gurmánské oddělení v šestém patře nebo kavárnu v nejvyšším patře budovy, ze které je nádherný výhled na celý Berlín. Nachází se na Tauentzienstraße navazující na Kurfürstendamm, kde leží berlínský nákupní ráj. 

V podobně luxusním duchu jako na Kurfürstendamm se nakupuje i v okolí Friedrichstraße, kde sídlí řada luxusních butiků nebo luxusní obchodní dům Quartier 206. V době slev nekoupíte za zajímavé ceny i v Galeries Lafayette. Nakupování zde lze spojit i s prohlídkou města, protože mnoho berlínských pamětihodností se nachází v docházkové vzdálenosti.

Okolí náměstí Alexanderplatz – bývalého centra východního Berlína, které poznáte podle televizní věže – je skutečnou berlínskou nákupní zónou s obchodními domy jako Galeria Kaufhof, Alexa nebo Primark. A když už jsme u levné módy, nelze vynechat outlet TK Maxx na Gontardstraße. A kousek odtud na secesních dvorcích Hackesche Höfe místní obchodníci nabízejí unikátní směsici berlínských módních značek a originálních výrobků a k tomu příjemné posezení v některé z místních kaváren.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“7035″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“568″}}]]

Drážďany

I v Drážďanech lze podlehnout nákupní horečce hned, jak vystoupíte z vlaku. Na  Altmarkt je to pár kroků směrem po Prager Straße, která je domovem velkých známých značek. V okolí je i několik obchodních domů jako Karstadt, Peek & Cloppenburg nebo Centrum Galerie. Nejznámější nákupní adresa Altmarkt patřila obchodu už dávno v historii a dnes se proměnila v nákupní galerii s  dvěma stovkami obchodů a moderním okolím. Výhodou je, že se nacházíte na Starém městě, a tak během nákupů nemůžete minout ty nejvýznamnější pamětihodnosti Drážďan.

Na opačném břehu Labe leží Neustadt, velmi populární a trendy čtvrť s krásnou barokní architekturou, butiky a galeriemi, která nemůže uniknout žádnému milovníkovi světoznámých značek. Kromě luxusních obchodů tu milovníci nákupů objeví i nezávislé značky. Návštěvníci by rozhodně neměli minout zdejší Kunsthofpassage spojující pět sousedních dvorů činžovních domů. Výtvarně a tematicky pojaté fasády, v dešti zpívající „Dům elementů“  i kouzelné obchůdky stojí za vidění.  

S Českými drahami – pohodlně a komfortně

Do Drážďan i Berlína lze komfortně a rychle cestovat s Českými drahami. Přímé vlaky EuroCity z Prahy do Drážďan jezdí každé dvě hodiny a trasu ujedou za přibližně 2 a čtvrt hodiny. Cesta z Brna s přestupem v Praze trvá asi 5 hodin, z Ostravy 5 a půl hodiny.

Od 9. ledna do 14. února můžou cestující využít výhodné Super Včasné jízdenky. Z Prahy do Drážďan a zpět stojí tato jízdenka cca 500 korun (18 eur), z Prahy do Berlína a zpět asi 775 korun (28 eur). Jízdenky jsou v prodeji na www.cd.cz/eshop a platí ve všech přímých vlacích EuroCity mezi Prahou, Drážďany a Berlínem.. 

Soutěž o 4 × voucher v hodnotě 1000 Kč 

Vyhrajte 4× voucher v hodnotě 1000 Kč na své výlety.  ČD nabízejí svým cestujícím komfortní přepravu moderními vlakovými soupravami, kvalitní palubní servis, Wi-Fi připojení k internetu ve vybraných spojích, čipovou In Kartu s mnoha výhodami nebo mobilní aplikaci se všemi potřebnými informacemi o cestě. Více na www.cd.cz

Jak se jmenuje čipová karta Českých drah, která je určená zejména pro stálé zákazníky a cestující s ní mohou cestovat výhodněji? 

a) ČD Karta

b) Moje Karta

c) In Karta 

Odpovědi zasílejte do 15. 1. 2016 na email: redakce@jomagazin.cz, do předmětu uvěďte heslo Soutěž s ČD. Vyhrává každá 100., 500., 1000., 1500. odpověď. Výhercům vouchery zašleme. Prosím, uvádějte i svoji poštovní adresu.

Komentáře