Soutěž Nikon Photo Contest

Reklama

Pokud rádi fotíte nezapomeňte, že ještě do 27. 1. 2017 mohou talentovaní fotografové z celého světa přihlašovat své výtvory do soutěže Nikon Photo Contest, kterou pořádá společnost Nikon již od roku 1969.

Vítězné fotografie jsou vždy vystavovány v některé významné metropoli světa a v roce 2017 to bude poprvé Praha, konkrétně Nikon Photo Gallery. Výstava zde bude probíhat ku příležitosti 100. výročí založení značky Nikon od 29. 9. do 29. 10. 2017.

Máte ve svém okolí skvělé fotografy, kteří by se měli této mezinárodní soutěže zúčastnit? Dejte jim vědět, že mají ještě měsíc na přihlášení svých fotografií! Soutěž se uzavírá 27. 1. 2017 a bylo by skvělé na výstavě vidět i díla českých fotografů.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“media_original“,“fid“:“15770″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“242″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“363″}}]]

Do čela poroty zasedne světově proslulý grafický designer a art director Neville Brody, známý díky své práci pro magazín The Face a jako spoluautor přebalů alb kapel Depeche Mode nebo Cabaret Voltaire. Ke své roli porotce uvádí: „Soutěž Nikon Photo Contest je celosvětově uznávaným klíčovým místem plným kreativních nápadů a inspirace, kde se objevuje řada nových a vycházejících talentů. Jako hlavní porotce pociťuji svoji odpovědnost za pokračování této úžasné tradice a za výběr prací, které budou reprezentovat nové myšlenky a vynikající kvalitu. Jsem nadšený z toho, že mohu pozorovat, jak účastníci vyjadřují svoje jedinečné nápady a kreativitu prostřednictvím předkládaných prací.“

Podívejte se na Brodyho vzkaz fotografům:

V letošním roce se v soutěži zavádějí dvě nové soutěžní kategorie. Kategorie „Nikon 100th Anniversary“ (100. výročí společnosti Nikon) připomínající 100. výročí založení společnosti Nikon, které společnost oslaví v roce 2017. A dále kategorie „Next Generation“ (Příští generace), určená fotografům do 30 let, která má za cíl povzbudit mladé talenty nové generace.

Do soutěže Nikon Photo Contest 2016–2017 budou v kategoriích foto a video přijímány příspěvky zaznamenané jakýmkoliv digitálním zařízením, včetně chytrých zařízení (*1). Soutěžní videa musí být v délce 6 až 180 sekund. Vítězové soutěže Nikon Photo Contest 2016–2017 budou vyhlášeni v červenci 2017; ceremoniál udílení cen se bude konat v  Japonsku, domovské zemi společnosti Nikon Corporation (*2).

Termíny pro příjem příspěvků: 17. 10. 2016 až 27. 1. 2017 (uzávěrka v 13:00 JST). Podrobnosti o příspěvcích, kategoriích, rozhodování poroty a cenách najdete na adrese:
http://www.nikon-photocontest.com/

*1 Příspěvky v kategorii Nikon 100th Anniversary (100. výročí společnosti Nikon) musí být pořízeny zařízením značky Nikon

*2 Místo a datum konání bude určeno později

Archiv oceněných fotografií z předchozích let je zde: http://www.nikon-photocontest.com/en/awards/

Komentáře