SOUTĚŽ: Nová kniha Neuvěřitelné příhody z hor

Soutěžte a vyhrajte si jednu ze tří knih Neuvěřitelné příhody z hor od Martina Úbla

O horách vážně i nevážně Martin Úbl je v nejlepším smyslu slova dobrodruhem. S partou podobných nadšenců vyhledává ve světě lokality, kam vás žádná cestovka nepozve, a o své zážitky se dělí prostřednictvím blogu a přednášek. Ty nejzajímavější nyní vydává ve své knižní prvotině.

Co se stane, když expedici vede gumové kuře? Jaké jsou typické sny na treku? Jak to dopadá, když chlapec vezme svoji přítelkyni na 14 dní mimo civilizaci? Na tyto i další otázky najdete odpovědi v nové knize Martina Úbla Neuvěřitelné příhody z hory, která vyšla 16. listopadu 2017. Autor už 15 let chodí po horách, přednáší a na svém úspěšném blogu se téměř deset let se čtenáři dělí o svůj pohled na každodenní situace i adrenalinové vysokohorské zážitky.

Podle názvu knihy Neuvěřitelné příhody z hor se může na první pohled zdát, že se jedná o úsměvné a někdy až k smíchu přivádějící příběhy odehrávají v čistě horském prostředí, ale není tomu tak. Během prvních kapitol zjistíte, že jsou to příběhy napsané životem a o životě každého z nás. A jako i v životě, tak i na horách zdoláváte vrcholy i pády, ale s partou kamarádů jde všechno líp.

Ačkoliv jde o jeho první knihu, je znát, že autor dobře ví, co čtenáře pobaví a rozesměje. Z pohledu vypravěče popisuje cesty, které podnikl s partou kamarádů pod vedením gumového kuřete. Neuvěřitelné příhody z hor jistě potěší nejen horaly a cestovatele, ale i ty, kteří se rádi začtou do úsměvných vyprávění ze života plných někdy až lehce brutálního humoru. Knihu doplněnou o autorovy fotky z cest a ilustrace Jana Kolomičenka vydává nakladatelství CPress. V duchu celé knížky autor již na obálce upozorňuje, pro koho není její četba vhodná: Nečtěte tuto knihu, pokud si nepamatujete, kdy jste se naposledy zasmáli – berete se příliš vážně; jste nudní a prudérní; máte společného s přírodou pouze to, že jste svým SUV kdysi srazili ovci.

Nejtěžší treky Peru
Tak zní název aktuální přednášky Martina Úbla, kterou můžete v nejbližší době navštívit 14. 12. 2017 v brněnském Expedition Clubu. Vyslechnete si zážitky z jednoho z nejkrásnějších treků světa a dozvíte se, co jej dělá nezapomenutelným a proč se vyplatí vyrazit raději na Huayhuash než na Machu Pichu.

Kdo vede expediční výpravy v knize Neuvěřitelné příhody z hor Martina Úbla?
a) gumová kačenka
b) gumové kuře
c) gumové prasátko

Nápověda: http://www.albatrosmedia.cz/tituly/37346813/neuveritelne-prihody-z-hor/

Správné odpovědi zasílejte na email: soutez@jomagazin.cz, předmět: Hory

Hrajeme do 17.12.2017. Vyhrává 300., 600. a 900. odpověď. Výherce informujeme emailem. Nezapomeňte uvést celé jméno a adresu, kam by měla být případná výhra zaslána. Přejeme hodně štěstí!

Výherci: Tereza B., Brandýs nad Labem; Sabina F., Praha; Miloš N., Lázně Bohdaneč. Gratulujeme!

Zdroj: Neuvěřitelné příhody z hor – Martin Úbl (2017)

Komentáře