Soutěž: S Českými drahami na cestě za příběhy České republiky

Reklama

Víte, že Olomouc patří dle světoznámého průvodce Lonely Planet k nejkrásnějším městům v České republice? Víte, že třetí největší město v České republice, Ostrava, bývá označováno jako železné srdce naší republiky? A víte, že symbolem Františkových Lázní je socha malého chlapce s rybou, ke které se váže úžasná legenda? Každá žena, která se dotkne palce jeho levé nohy, otěhotní. 

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“6743″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Navštivte nejen tato nádherná města plná zajímavých příběhů společně s Českými drahami. Komfortní spojení do západočeských lázní zajišťují dva páry vlaků SuperCity Pendolino Českých drah. Soupravy jsou sestavené z velkoprostorových vozů 1. a 2. třídy s bezplatným Wi-Fi připojením a elektrickými přípojkami a nechybí ani bistrovůz se širokou nabídkou teplých i studených jídel a nápojů, které může obsluha po předchozí objednávce v on-line systému donést až na místo. Každý cestující během jízdy obdrží zdarma nealkoholický nápoj (neperlivou vodu) a noviny, v 1. třídě navíc také Bohemia sekt, teplý nápoj a snack. Všem, kteří chtějí během cesty relaxovat, je určen tichý oddíl umístěný ve voze č. 1 na kraji soupravy. Informace o jízdě vlaku je možné získat v palubním portálu, který mimo to nabízí také internetové zpravodajství, elektronické knihy, filmy a hudbu.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“6744″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“300″}}]]

Cesta pendolinem do Mariánských Lázní trvá z Prahy 2 hodiny a 15 minut, z Pardubic tři a půl hodiny, z Olomouce 4 hodiny a 45 minut a 545 kilometrů dlouhou trasu z Ostravy zvládne pendolino ujet za 5 hodin a 40 minut. Do Mariánských Lázní jezdí dva páry pendolin denně, do Františkových Lázní zajíždí jeden pár. Cestu z Prahy do Františkových Lázní ujede tento vlak za 2 hodiny a 45 minut.

Velkým pomocníkem při plánování cesty vlakem je speciální mobilní aplikace Českých drah, která je určená pro smartphony či tablety. Jízdenky lze mimo jiné koupit nejen díky mobilní aplikaci, ale také z pohodlí domova či kanceláře díky eShopu ČD na stránkách www.cd.cz/eshop.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“6745″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

České dráhy myslí také na rodiny s dětmi, pro které platí zvýhodněné jízdné. Děti do 15 let cestují vlakem za polovinu, děti do 6 let dokonce zdarma. Pro nadšené výletníky je určena speciální vlaková souprava Cyklohráček, která každý́ víkend od konce března do konce října vyjíždí na trať Praha – Slaný. Jednotlivé vozy Cyklohráčku jsou vybaveny tak, aby se během cesty vyřádili všichni bez ohledu na věk nebo důvod cesty. Speciální oddíly pro cestující s dětmi jsou ale součástí řady běžných dálkových vlaků. V některých z nich jsou navíc i tzv. dětská kina, která dětem i jejich rodičům zpříjemní cestu. Zajímavé tipy na výlety po celé České republice najdou milovníci cestování na webových stránkách Českých drah www.cd.cz/zazitky.

SOUTĚŽ:

Objevte krásy České republiky a vyhrajte společně s Českými drahami 4 x voucher v hodnotě 500 Kč na vaše cestování. 

Soutěžní otázka:

Jak se jmenuje čipová karta Českých drah, která je určená zejména pro stálé zákazníky a cestující s ní mohou cestovat výhodněji? 

a) ČD Karta

b) Moje Karta

c) In Karta 

Odpověď hledejte na: www.cd.cz 

Odpovědi zasílejte na e-mail: redakce@jomagazin.cz, do předmětu uveďte Soutěž ČD

Soutěž končí: 4.11. 2015 Vyhrává každá 100., 500., 1000. a 1500. odpověď.

 

Komentáře