SOUTĚŽ: Vydejte se „Na vrchol“ a vyhrajte

Pokouší se o nový český rekord a přitom pomáhá! René Kujan má v rámci projektu Cesty na vrchol, jehož generálním partnerem je ČSOB, v plánu uběhnout ve 22 dnech 22 maratonů. Jeho cesta začala 5. června pod Šumavskou horou Plechý.

Vyběhnout až na Sněžku nebo jen o kousek nižší Lysou Horu v Beskydech je výzva. V rámci projektu Cesty na vrchol chce ultramaratonec René Kujan za 22 dní uběhnout více než 1 000 kilometrů, tedy každý den minimálně maratonskou vzdálenost a při své cestě ještě postupně vyběhne na 7 nejvyšších vrcholů 7 nejvyšších pohoří v České republice.

To vše dělá nejen kvůli pokoření rekordu, ale především pro  dobrou věc – na podporu vozíčkářů, konkrétně České asociace paraplegiků. Na webu www.darujspravne.cz probíhá po dobu trvání projektu sbírka. René Kujan má tak kromě běžeckých cílů i cíl osobní: „Budu spokojen, když se pro vozíčkáře podaří vybrat alespoň 300 000 korun. Generální partner celého projektu skupina ČSOB totiž každou korunu zdvojnásobí. Pro Českou asociaci paraplegiků tak můžeme společně „vyběhat“ 600 000 korun.“

Celý výtěžek půjde na podporu tréninkového pracoviště s názvem Hvězdný bazar. Tady vozíčkáři získávají své první pracovní zkušenosti ve svém „novém“ životě po úraze a Hvězdný bazar jim pomáhá takříkajíc postavit se zase na vlastní nohy,“ vysvětluje Alena Králíková, manažerka společenské odpovědnosti ČSOB.

A jelikož je běh v současné době velmi populární, mohou se běžečtí nadšenci k Renému přidat, a to jak po cestě, tak při tzv. vrcholových roadshow, kdy si zájemci budou moci společně s ultramaratoncem vyběhnout až na vrchol. A pokud se vám vzhůru běžet nechce, stačí přijít vyjádřit podporu do „základního tábora“ pod vrcholem, nasát atmosféru a přispět do sbírky koupí stylové sportovní láhve na pití či jiných propagačních předmětů, které tu budou k dispozici.

Ti, kteří se na jednu z roadshow nedostanou, však nemusí smutnit. Právě o tuto praktickou láhev a běžecký tunelový šátek s podpisem Reného Kujana si můžete zasoutěžit zde. Vyhrávají čtyři z vás.

Na kolik vrcholů vyběhne René Kujan v rámci projektu Cesty na vrchol?
a) Na 5 vrcholů
b) Na 7 vrcholů
c) Na 9 vrcholů

Správné odpovědi zasílejte na email: soutez@jomagazin.cz, předmět Na vrchol. Hrajeme do 3. 7. 2016. Vyhrává 250., 500., 750. a 1000. odpověď. Výherce informujeme emailem. Nezapomeňte uvést celé jméno a adresu, kam by měla být případná výhra zaslána. Přejeme hodně štěstí!

Výherci: Markéta R., Otrokovice; Tereza Z., Chotěboř, Martin K., Praha; Denisa B., Chvaly

Komentáře