SOUTĚŽ: Vyhrajte obojek Scalibor pro vaše mazlíčky!

Reklama

Březen je tu, proto připravte své psy na klíšťovou sezónu včas! Soutěžte s námi o tři obojky Scalibor proti parazitům.

Pozor na smrtonosné zvířecí parazity
Včasné rozpoznání některých z přenositelných chorob u psů je pro majitele často náročné. Skončit to může špatně a následky bývají fatální. Parazité mohou způsobit vnitřní poškození orgánů a v nejhorších případech i smrt. Majitel by měl proto svého pejska co nejlépe ochránit. Vzhledem k tomu, že řada parazitů je na některé dříve užívané látky rezistentní, je dobré poradit se přímo u veterinářů. Veterinární lékaři mají k dispozici hned několik typů přípravků ideálních k prevenci před vnějšími parazity. Patří k nim např. hit posledních let – žvýkací tablety s až tříměsíčním účinkem, spot-on přípravky, které se aplikují psovi na krk, pronikají do kůže a chrání až tři měsíce nebo antiparazitární obojky.

Účinná ochrana pro pejsky
Klíšťata najdete téměř na celém našem území. Očkování proti nim u psů není možné. Nejen ona dokážou nadělat pořádný galimatyáš ve zdravotním stavu našeho pejska a řádně mu znepříjemnit život. Účinným prostředkem na ochranu proti krvelačným parazitům jsou oblíbené žvýkací tablety pro psy s dlouhodobým účinkem, nové spot-on přípravky (kapou se na krk a pronikají do kůže) a rovněž antiparazitární obojky. Osvědčil se např. repelentní obojek Scalibor, který při nonstop nošení chrání před klíšťaty a komáry až 6 měsíců. Při otírání se obojku o srst a kůži se uvolňuje účinná látka, která se vstřebává do kůže, kde setrvává a chrání tak psa před útokem parazitů. Scalibor je voděodolný. Dbejte na prevenci a odměnou vám bude zdraví vašeho pejska! Doporučená cena je 500 Kč za obojek velikosti 48 cm, 550 Kč za velikost 65 cm.

Pozor! Jaro se blíží a s ním i krvelační paraziti
Čas teplejších jarních dnů se nezadržitelně blíží a s ním i hrozba pro naše čtyřnohé kamarády. Klíšťata, komáři, flebotomové apod. jsou životu nebezpečnými parazity, kteří ohrožují nejen psí, ale i naše zdraví. Babesióza, lymská borelióza a ehrlichióza jsou nejčastější psí onemocnění, která mohou způsobit trvalé poškození vnitřních orgánů a dokonce i smrt. Na trhu je množství účinných preparátů, které chrání vašeho miláčka před těmito dotěrnými parazity. Jelikož ale kupříkladu klíšťata jsou na některé dříve užívané látky rezistentní, je dobré poradit se přímo u veterinářů, kteří vám vhodný přípravek doporučí s ohledem na konkrétní zvíře.

Patří k nim např. hit posledních let – žvýkací tablety s až tříměsíčním účinkem, spot-on přípravky, které se aplikují psovi na krk, pronikají do kůže a chrání až tři měsíce nebo antiparazitární obojky. V případě obojků se osvědčil známý Scalibor. Jeho důležitou vlastností je odolnost vůči vodě a bezpečnost pro lidské zdraví i zdraví vašeho psa. Navíc je v poměru výkon/cena levný a nezapáchá. Doba účinku je 5 – 6 měsíců a k dispozici je ve dvou velikostech. Doporučená cena je 500 Kč za obojek velikosti 48 cm, 550 Kč za velikost 65 cm.

Soutěžní otázka: Jakou látku obojek obsahuje?
a) deltametrin
b) pentametrin
c) sulfametrin

Nápověda: http://www.scalibor.cz/

Správné odpovědi zasílejte na email: soutez@jomagazin.cz, předmět: Obojek.

Hrajeme do 17.3.2018. Vyhrává 300., 400. a 500. odpověď. Výherce informujeme emailem. Nezapomeňte uvést celé jméno a adresu, kam by měla být případná výhra zaslána. Přejeme hodně štěstí!

Výherci: Monika V., Přerov; Silvie R., Praha; Eva M., Praha

Komentáře