SOUTĚŽ: Vyhrajte smartphone Honor 6A

S podzimem a dalším školním rokem si řada rodičů klade otázku, zda vůbec a případně jak vybrat pro svou ratolest chytrý mobilní telefon. Pokud třeba prvňáček doposud mobil nemá, dáte nám jistě za pravdu, že od prvního školního dne o něj žadoní. Vám se to, že vaše dítě mobil mít bude, může nakonec i hodit. Podle čeho ho však vybírat? Připravili jsme pro vás několik užitečných rad, na co se při výběru smartphonu zaměřit.

Smartphone plní u dětí primárně dvě základní funkce. Jednak jde o komunikační nástroj mezi rodičem a dítětem, který umožňuje rodiči dítě občas zkontrolovat a být v obraze, a jednak je třeba brát v potaz i sociální aspekt v rámci interakce mezi vrstevníky. Na co se zaměřit při jeho výběru?

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“27225″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“407″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Cena jedním z klíčových faktorů
Dítě většinou ještě nedocení skutečnou hodnotu věci a, co si budeme povídat, telefony padají na podlahu, do vody, zmoknou v dešti nebo je zapomenou na školním výletě. Proto nemá cenu uvažovat o drahých modelech a nejnovějších vlajkových lodích. Pozornost zaměřte na nižší střední třídu, kde se cena pohybuje maximálně do pěti tisíc korun.

Odolnost a bytelná konstrukce jsou základ
Odolný telefon oceňuje většina uživatelů, tím spíš tento faktor nezanedbejte u dětí. Ačkoliv jsou plasty čím dál kvalitnější, stále hraje výdrži prim kovové tělo (byť s plastovými rámečky). Děti mají rády veselé obrázky a barvy, určitě je ohromíte nějakým pěkným krytem na telefon, který si mohou kdykoli vyměnit.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“27226″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Displej, výkon a baterie nejsou jen parametry
Sledování klipů na YouTube, brouzdání po internetu a prohlížení fotografií jsou na denním pořádku napříč generacemi – tím spíš to lze očekávat u školáčka. Držte se zhruba pětipalcového displeje, ten je rozumným kompromisem pro výše zmíněné aktivity a relativně pohodlné ovládání. Zároveň je dobré mrknout i na výkon a úložiště telefonu, jelikož mobilní hry a různé aplikace jsou pro školáka velkým lákadlem. Například 2 GB operační paměti a 16 GB paměťového úložiště, které nabízí Honor 6A, by mělo pro „dětský“ smartphone stačit. Kapacita baterie je pak logicky čím vyšší, tím lepší. Současné smartphony vydrží při běžném vytížení 1-2 dny. Při uvedených parametrech bohatě vystačí baterie okolo 3000 mAh.

Fotoaparát a fenomén doby – selfie
Alespoň lehkou pozornost věnujte fotoaparátu. Ač se u vašeho dítěte nejspíš nebude jednat o hlavní atrakci, tak přeci jen jsou fotografování a selfies jedněmi z hlavních funkcí, které kromě komunikace, majitel smartphonu nejvíce využívá. Jedním z telefonů, které nabízejí dobrý fotoaparát za skvělou cenu, je právě už zmíněný kovový Honor 6A. Jeho hlavní fotoaparát má 13 MPx a přední 5 Mpx, což bohatě stačí na běžné fotografování i selfies. Skvělé na něm také je, že má cenovku dokonce pod hranicí 4 000 Kč. Vzhledem k výbavě, která vašeho školáčka v ničem neomezí, ba naopak, to dělá z Honoru 6A jeden z nejvýhodnějších modelů v poměru cena-výkon a jednoho z nejlepších adeptů na telefon pro děti.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“27228″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“401″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Tip: Nejdůležitější je vaše vysvětlení a pochopení ze strany dítěte
Výběr smartphonu je dobré realizovat přímo s vaším dítětem. Nejlepší je v něm samotném vzbudit pocit, že si telefon vybralo samo. Je důležité školáčkovi vysvětlit, že se jedná o jeho první telefon, a je proto vhodné vybrat takový, který sice nebude ničím zaostávat za těmi, které mají spolužáci, ale který vám zároveň nevyprázdní peněženku. Nezapomeňte si s vaším dítětem také sednout a důkladně mu vysvětlit základy bezpečného užívání telefonu, ale také třeba internetu a vůbec komunikace v kybersvětě. Potom ať si nejdříve samo smartphone vyzkouší, naučí s ním pracovat a ukáže, jak se o něj bude starat, jak zvládne hospodařit s kreditem atp. Když ukáže, že si smartphonu váží, a že ho používá ke správným věcem, určitě mu v budoucnu koupíte nový.

Už teď si můžete zahrát o Honor 6A, který potěší nejen školáky, ale i méně náročné dospěláky!

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“27227″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“450″}}]]

Jak se jmenuje oblíbená nadstavba uživatelského rozhraní telefonů Honor, díky které si prostředí telefonu můžete upravit dle svých představ a potřeb?
a) NAIMAI
b) EMUI
c) KASUI

Nápověda: www.honor6A.cz

Správné odpovědi zasílejte na email: soutez@jomagazin.cz, předmět: Smartphone.

Hrajeme do 15.10.2017. Vyhrává 777. odpověď. Výherce informujeme emailem. Nezapomeňte uvést celé jméno a adresu, kam by měla být případná výhra zaslána. Přejeme hodně štěstí!

Výherce: Soňa K., Ostrava

Komentáře