Avantgardní výstava „Bauhaus – vše je design“

Reklama

Pokud jedete do Bonnu nezapomeňte navštívit výstavní sín Bundeskunsthalle, která připravila výstavu „Bauhaus – vše je design“. Co vše je k vidění si prohlédněte v galerii článku.

Výstava představuje  jednu z nejvýznamnějších avantgardních škol umění, designu a architektury 20. století. je k vidění od 1. dubna do 14. srpna. Poskytuje návštěvníkům ucelený přehled o designu a konceptu Bauhausu včetně řady vzácných exponátů. Zároveň dokumentuje základní vývojové procesy a modely naší společnosti.

Mezi klasiky, jejichž díla jsou na výstavě k vidění, patří například Marianne Brandt, Marcel Breuer, Lyonel Feininger, Walter Gropius, Wassily Kandinsky a mnozí další. Současné umělce na výstavě zastupují Olaf Nicolai, Adrian Sauer, Enzo Mari, Lord Norman Foster, Opendesk, Konstantin Grcic, Hella Jongerius, Alberto Meda, Jerszy Seymour, Unfold a Marcel Wanders.

Za návštěvu nestojí pouze tato výstava ale i Bonn se svým krásným okolím lákajícím k výletům do přírody nebo vyjížďkám lodí po údolí romantického Rýna.

Tip: Pokud nechcete jet autem, můžete si do Bonnu zaletět třeba se společností Eurowings. Cesta letadlem trvá necelou hodinu.

 

Komentáře