Babovřesky jsou zpět. Další pokračování komedie Zdeňka Trošky ode dneška v kinech

Babovřesky 3 jsou tu. Po třiceti letech Zdeněk Troška tedy dotočil druhou trilogii z vesnického prostředí. Tou první byly samozřejmě díly Slunce, seno… 

Na diváky v Babovřeskách čeká opět lidový humor a někdy až neuvěřitelné kreace  „bab z Babovřesk“, jejichž věk dohromady dává bezmála 800 let.

Ve snímku se znovu objevuje i Lucie Bílá a do děje vstupuje i postava „Nesmysla“, tedy profesorky, doktorky Dobromily Dočistilové, kandidátky věd, kterou bravurně ztvárňuje Tereza Bebarová. O této postavě sám Zdeněk Troška prohlašuje, že je tak protivná, že by ji „doma nechtěl ani vycpanou“.

Kromě lokací v Čechách navštívil štáb i Turecko. „Našim dámám jsme říkali, že když kouří dýmku – šíšu, nesmí to šlukovat, ale ony tak nějak neposlechly. No a pak nám tak trochu „zvracely stereo“,“ usmívá se Zdeněk Troška, který si spolupráci s nejstarším obsazením štábu nemohl vynachválit.

Ve filmu se objeví staří známí: Veronika Žilková, Pavel Kikinčuk, Lucie Vondráčková, Lukáš Langmajer, Jan Kuželka, Petr Polák, Miriam Kantorková, Jana Synková a další.

Babovřesky 3 dnes vstupují oficiálně do kin.

 

Komentáře