Běháme celý květen zdarma s týmem zkušených trenérů

Reklama

Slavnostní zahájení sportovně dobročinné akce Unexpected Running podpořila Inna Puhájková a Gábina Partyšováná, přímo 2. května v podvečerních hodinách.

„Přišla jsem na akci, abych pomohla. Takže se, stejně jako Inna, proběhnu, nebo projdu na běžeckém páse, a podpořím tak sbírku pro ty, co to potřebují. Jednu z nich, Petrušku, která je tu dnes s námi, za všechny moc zdravím,“ uvedla Gábina a svůj slib následně splnila.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“7938″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Inna Puhajková je ve svém povolání sportovní moderátorky opravdu na správném místě, sportům totiž holduje už od dětství. „Jako malá jsem hrála tenis, pak jsem se věnovala gymnastice. Následně jsem provozovala rekreačně různé druhy sportů, co mi přišly pod ruku. Potom jsem studovala policejní školu, kde jsme měli sportu také dost. Při studiu jsem ještě hrála závodně volejbal,” uzavřela bohatý výčet sportovních disciplín. V současnosti ale nejvíce propadla běhu. Gábina se zase ponořila do jógy a zanedlouho se chystá odjet na její týdenní kurz: „Za poslední dva roky jsem podlehla józe. Chystám se na týdenní pobyt, kde budeme jen cvičit, meditovat a vítat Slunce. Prostě to bude pozastavení v životě, který tu jedeme.“

Běhání mají rády obě dámy, a také proto se staly tvářemi zahajovací akce pro květnové „Unexpected Running“. Sportovní nadšenci, ale i začátečníci mohou díky němu vybírat hned z několika bezplatných 75minutových běžeckých tréninků pod vedením zkušených sportovců, jež odstartovali z Centra Chodov a uskuteční se v Kunratickém lese. Jejich rozpis je k dispozici na www.running.centrumchodov.cz, kde poběží i registrace. Součást zázemí v Centru Chodov tvoří také šatna a uzamykatelné skříňky či relaxační zóna s občerstvením pro běžce. Moderátorkám se idea „Unexpected Running“ líbila, i když Gábina už v současnosti preferuje spíše běh v posilovně. „Z běhání v terénu mě bolí záda. Když byl můj syn malý, tahala jsem ho často v náručí, a tak přišly problémy se zády. Kromě jógy moc ráda plavu, nebo se projdu po golfu.“ Inna naopak vyběhne i za deště nebo chladného počasí. „Běhám podle nálady a chuti, poslouchám své tělo. Když jsem unavená, tak přestože vím, že bych měla jít běhat, sport vynechám a odpočinek si dopřeju. Potom nastávají ale i opačné situace, kdy má člověk přebytek energie a potřebuje ji vybít. Pak mi nedělá problém vyběhnout i v sychravém počasí nebo dešti, když zrovna třeba nepadají kroupy,“ usmívala se Inna. 

Moderátorky vypadají skvěle, ale přitom si rády po sportu dopřejí pořádné jídlo nebo víno. „Diety nedržím. Jím, na co mám chuť, ale snažím se dodržovat určité pravidelné zvyky. Večer se vyhýbám přílohám, nepřeháním to s pečivem, nedopřávám si tuny majolky, nedávám si smažené brambůrky. Člověk by měl jíst na co má chuť, ale všeho s mírou. Dát si klidně svíčkovou, ovšem ne se sedmi, ale třeba třemi knedlíky,“ uvedla Inna. Gábina se po sportovním výkonu vždy cítí skvěle a ráda se za něj odmění: „Jsem holka z Moravy a ráda si dám víno nebo pivko. Proto si jedno nebo druhé po sportu občas dopřeju.“ Centrum Chodov zase ocení nejlepší účastníky „Unexpected Running“. Celý květen mohou soutěžit o nejvyšší celkový počet zdolaných kilometrů. Tři nejlepší ženy a muži pak získají dárkové karty k nákupu v centru.

Od 2. do 30. května Vás překvapí speciálně vybavená Unexpexted Running zóna.  V rámci květnového projektu, jehož patrony se stali ultramaratonec Miloš Škorpil a horolezec Radek Jaroš, vyrostla v prostorách Centra Chodov i speciální běžecká zóna s okruhem, dráhou pro rozcvičování a čtyřmi běžeckými pásy s interaktivními simulátory různých terénů běhu. Zájemci zde mohou využít bezplatných konzultací zkušených trenérů či si zaběhat na čtyřech pásech, a pomoci tak dobré věci. Za každý zdolaný kilometr totiž Centrum Chodov finančně přispěje Nadaci Olgy Havlové, cílem pak je překonat alespoň 7 000km hranici. Každý, kdo se zapojí, může následně sdílet svou fotografii s destičkou zaznamenávající počet jím uběhnutých kilometrů na sociálních sítích. K běžeckým pásům připojené obrazovky navíc umožňují k tréninku navolit simulaci různého prostředí díky speciální online aplikaci. Ta běžcům dokáže zprostředkovat také závod s dalšími k ní kdekoli jinde na světě přihlášenými osobami. Zónu doplňuje běžecký okruh a dráha určená pro rozcvičku běžců či pro víkendové aktivity nejmenších sportovců.

Komentáře