Bolek Polívka je Casanova, Milan Lasica Don Juan. Na jevišti se potkají ve hře Klíště

Reklama

Dva staří herci, oba dávní přátelé, se setkávají v klubu divadla, v němž každý z nich pracuje na roli v jiné inscenaci… Společně zjišťují, že jejich setkání by bylo radostnější, kdyby nebylo nepříjemných vzpomínek, výčitek a sebestřednosti. Takový je hlavní půdorys nové autorské inscenace Bolka Polívky Klíště, která se stane v pátek 10. května poslední premiérou 26. sezony Divadla Bolka Polívky a v níž se opět na jevišti sejde s Milanem Lasicou. Ve vedlejších rolích se objeví Petr Halberstadt, Kamila Valůšková nebo Gabriela Štefanová a Milan Sedláček. Ve středu 8. května proběhne v Brně veřejná generálka, o den později předpremiéra.  Pražská premiéra je plánována na 17. září 2019 v divadle Studio DVA.

Scénografickým předobrazem pro divadelní klub, který je dějištěm hry, se stal legendární bar DBP Poslední leč. Výmluvný je také podtitul hry: Život je divadlo, ve kterém každý touží po jiné roli. Zatímco herec v podání Milana Lasici má za sebou velmi úspěšnou kariéru, jeho kolega ztvárněný Bolkem Polívkou byl obsazován spíše do menších rolí.  Rozhovor v divadelním klubu se tedy neobejde bez výčitek. Otázkou, jež se celým příběhem prolíná, je, zda tito dva staří kohouti žijí podzim života, nebo jaro smrti.

Bolek Polívka a Milan Lasica se znají už třicet let, hrají spolu ale potřetí. Poprvé se potkali ve hře Garderobiér, podruhé v Mínus dva. Tuto hru má divadlo stále na repertoáru, má za sebou už dvě stě repríz. Nyní se setkají znovu, a to v autorské hře Bolka Polívky Klíště. Pro Milana Lasicu je to návrat ke komické dvojici, kterou dlouhá léta tvořil s Juliem Satinským. Nenechejte si ujít jejich herecký koncert! S hrou bude Divadlo Bolka Polívky jezdit po republice, zavítají i na Slovensko.

Foto Jiří Salik Sláma/ Divadlo Bolka Polívky

Komentáře