Bolestné přiznání Karla Vágnera: v mládí utrpěl vážný úraz ruky!

Reklama

V dalším díle zábavné soutěžní show Máme rádi Česko nastoupí v týmu Jakuba Prachaře hudebník a producent Karel Vágner. V zákulisí před natáčením se rozpovídal a došlo i na ne úplně příjemné vzpomínky. Málokdo asi ví, že měl tento úspěšný muzikant v mládí velmi vážný úraz ruky, který ovlivnil a nasměroval jeho další profesní kariéru.

V čem jste byl dobrý dřív a v čem nyní?
Já jsem se zamlada živil sportem – vrcholově jsem skákal o tyči. Jinak jsem vyučený nástrojař a před vojnou jsem měl úraz ruky – pila mi chytla ruku a já už v ní pak neměl ten správný cit na tyč, který potřebujete. Kdyby se tohle nestalo, tak já bych muziku nebyl nikdy dělal!

Tehdy to muselo být pro vás těžké, ale jistě ničeho nelitujete.
Bylo to těžké, tehdy jsem se musel kromě vyhrávání naučit také prohrávat, což je v životě důležitý.

V čem si myslíte, že jste dnes dobrý?
Myslím, že nejsem špatný producent, život mě hodně naučil a být dobrý producent znamená mít obrovský zkušenosti, který se nedají koupit a který přináší právě jenom život. A co se mi nejvíc povedlo, to je samozřejmě rybář (Karlův syn Jakub, pozn. red.), který má na Discovery 1,8 miliardy diváků!

Co jste pro svůj cíl ochotný udělat?
V rámci možností – ale nemám rád křeč!

Jaká lidská vlastnost je důležitá pro to, aby člověk dosáhl svého cíle?
Spolehlivost a slušnost. Můj táta vždycky říkal, že se dvěma slovíčky „Děkuji a prosím“ se dojde nejdál. Takže se tím řídím, já když si s někým plácnu, tak to něco znamená. A když to druhá strana nedodrží, tak to pro mne absolutně ztrácí cenu.

Co máte rád na Česku?
Především tuhle zemi, kde jsem vytekl z hrníčku. Kdybych neměl rád tuhle zemi, tak jsem měl tisíc možností, jak odsud odejít. Ale na druhé straně si uvědomuju, že když bych v době, kdy tolik lidí odcházelo, také odešel, tak bych si na Vánoce vzpomněl na Hradčany a přijel bych sem zpátky! Já jsem člověk, který těžko mohl někdy emigrovat! A navíc – co by tady těm lidem zbylo, když by všichni odešli? On to dobře popsal Jiří Suchý v té písničce Kamarádi…

Změníme téma. Jaké je vaše nejoblíbenější české jídlo?
Svíčková! A taky karbanátky. A bohužel mám strašně rád chleba a škvarky!

Proč bohužel? Kvůli cholesterolu? Když se jich přece nesní hodně…
Já jsem zrovna v dietním procesu…

A co chlebíčky?
Někdy si je dávám, výjimečně. A i když jsou typicky český vynález, tak já mám nejradši humrový!

Jak se Karlu Vágnerovi vedlo v soutěži Máme rádi Česko uvidíte již v sobotu 8. 2. ve 20. 15 na Primě.

Komentáře