Černé vdovy končí. Byla šílená zima, studený vítr a málo času, práskla Čvančarová

Reklama

 Poslední díl krimiseriálu Černé vdovy přinese rozuzlení, a zároveň otázku, co bude dál. Vrátí se Mirek (Filip Blažek) k Renatě (Jana Plodková), nebo uteče s taškou plnou peněz? A hlavně, přežije Johana v podání Jitky Čvančarové střelbu, protože je nepohodlnou svědkyní?

Helmut má za úkol se nepohodlné Johany zbavit, vytáhne pistoli a střelí. Na Vyšehradě se ozve ohlušující rána a křik Johany, pak následuje chvíli ticho, které přehluší až sirény záchranné služby. „Pamatuji si, že byla šílená zima a foukal studený vichr. Měli jsme málo času, kvůli světlu, tak se to muselo natočit rychle. A já hledala míru komedie a reálna,“ poodhaluje noční natáčení Jitka Čvančarová. Kulku nakonec schytal Marek Lambora coby Filip, pro kterého bylo toto natáčení příjemným adrenalinem. „Tolik nových vjemů a věcí, na které se herec v tu chvíli musí soustředit. Musím říct, že to bylo docela náročné. Do té doby mě to vůbec nenapadlo. Jsem rád, že se to celé povedlo na tři klapky, protože jinak by se mi asi zavařil mozek,“ prozrazuje s úsměvem Lambora.

Osmidílná série skončila a otázkou je, co bude dál. „Většina diváků se mě ptá na pokračování. Přivítali by klidně i výraznější vyhraněnost žánru, gurmetsky řečeno – ostřejší, prosím,“ vyzrazuje dotazy fanoušků Jitka Čvančarová. Pozadu nezůstávají ani její kolegyně. „Na seriál jsem dostala jen pozitivní reakce a vcelku jich bylo dost. Uvidíme, v jakém rámci, a zda vůbec, by se druhá série měla nést. Je to otevřené, a když nás to bude bavit, půjdeme do toho,“ záhadně prozrazuje Jana Plodková, pro kterou bylo natáčení Černých vdov příjemným zážitkem, okořeněným zábavnou atmosférou. To Lucia Siposová byla o reakce diváků lehce ochuzena. „Na Slovensku se seriál vysílal na Prima LOVE někdy pozdě večer, ale je pravda, že jednu krásnou reakci mám. Volal mi můj bratranec, že viděl jeden díl, a bavil se tak neskutečně, že prý se na seriál musí podívat od začátku. Musím dodat, že nikdy mi rodina kvůli žádné jiné roli nevolala a nechválila mě,“ prozrazuje slovenská kráska, která českou odezvu zažila až na moderování jedné akce. „Moderovala jsem v Tatrách jednu akci. Slováci jsou na mě zvyklí, ale všichni Češi se se mnou chtěli vyfotit,“ směje se Lucia. A stejně na tom jsou i zbylé dvě vdovy. Takový dopad na ně krimiseriál měl.

Foto FTV Prima

Komentáře