Černobílé milostné drama Hra s Jiřím Mádlem, Marikou Šoposkou a Elizavetou Maximovou je na světě!

Reklama

Nový český film Hra vznikl v koprodukci Chile, Francie a Jižní Koreje a natočil ho světově proslulý chilský režisér Alejandro Fernández Almendras, držitel mnoha prestižních světových ocenění včetně Grand Jury Prize/ World Dramatic Competition festivalu Sundance 2014. Do kin vstoupí 31. října.

Letní filmová škola v Uherském Hradišti, které byl Almendras hostem vloni, promítne jeho snímek vůbec poprvé 27. 7. od 21:00 v Klubu kultury 1 za účasti hlavních protagonistů a producentky filmu Veroniky Finkové. Po projekci zvou pořadatelé k diskuzi a následné autogramiádě.

Film vznikal za velmi skromných podmínek a o to s větším nadšením. Natočili jsme ho za pouhých 14 natáčecích dní a prakticky celý v Kladně. Pracovali jsme v malém štábu a mezi tvůrci a herci panovala skvělá atmosféra. Byl to jedinečný zážitek pro všechny točit s režisérem, který vyhrál v Sundance a jehož filmy byly uvedené v Cannes či Berlinale,“ popisuje s nadšením producentka Veronika Finková. Na konto úspěchů si Hra zatím připsala cenu Design Audience Award od Torino Film Lab (Creative Europe), kterou získala vloni na podzim 2018.

Režisér Almendras považuje tento film za velmi osobní a při psaní scénáře se nechal inspirovat  také rodinou české přítelkyně, které příbuzný je ředitelem regionálního divadla. Hru popisuje jednoduše: „Je to film o lásce a o potížích při dělání divadla na malém městě.

Do hlavních rolí obsadil Jiřího Mádla, Mariku Šoposkou a Elizavetu Maximovou.

Velmi silným prvkem je klasická hudba, kterou pro film nahrálo Zemlinského kvarteto, Petr Jiříkovský a hudební producent filmu Pablo Vergara.

Do kin vstoupí černobílé milostné drama Hra 31. října 2019 v distribuci Pilot Filmu.

Komentáře