Chystá se koncert k poctě Karla Gotta na Pražské konzervatoři. Mistr jí kdysi poskytl finanční dar

Reklama

Dobře se ví, že Karel Gott studoval na přelomu 50. a 60. let operní zpěv u vynikajícího pedagoga, prof. Konstantina Karenina, který ho naučil pěveckou techniku, díky níž mohl zpívat až do pozdního věku. Co možná o prof. Kareninovi ale nevíte, je, že byl žákem slavného ruského pěvce Fjodora Šaljapina, sólistou – tenoristou v Opeře pražského Národního divadla a že ho Karel Gott doporučil Heleně Vondráčkové. Ta ke Kareninovi pak chodila několik let na hodiny zpěvu.

S Dashou.

„Je ale více věcí, které spojovaly K. Gotta s Pražskou konzervatoří“, Jana Balašová, zástupce ředitele Pražské konzervatoře a vedoucí Oddělení populární hudby. „V 90. letech byl jedním z prvních členů nadace, která poskytovala finanční dary škole.  Pan Karel Gott poskytl finanční dar, díky kterému se mohlo koupit klavírní křídlo, které se ve škole používá dodnes. V jeho orchestru hráli a zpívali naši pedagogové – Pavel Větrovec, Taťána Roskovcová a Lída Nopová. Ta působí na Pražské konzervatoři od roku 1987, kde je od roku 1993 vedoucí Oddělení populární hudby. Pan Gott měl rád mladé talenty a zajímal se o novou hudební generaci. Možná proto si pozval na svůj koncert naše tři studentky, které vystupují pod názvem Tři barvy a které zazpívaly jako jeho hosté v pražské Malostranské besedě . Na konci letošního jara Karel Gott naši školu navštívil v souvislosti s připravovaným filmem režisérky Olgy Špátové. Prohlížel si staré záznamy o jeho studiu, vzpomínal na studentské časy a bylo na něm vidět, jak je dojatý a zároveň šťastný. Absolventkami Pražské konzervatoře jsou i Gottovy někdejší sboristky Marta Vančová, Pavla Forstová (vystupující dnes pod uměleckým jménem Pavla Forrest), Taťána Roskovcová a Dasha. A Alena Přibylová, která na naší škole vystudovala hl. obor housle, vedlejší klavír.“, doplňuje Jana Balašová.

Koncert k poctě Karla Gotta proběhne 7. listopadu 2019 od 19 hod. v Koncertním sále Pražské konzervatoře (Dvořákovo nábřeží 2, Praha 1) a vstup na něj je zdarma. Vstupenky si zájemci mohou rezervovat do 4. listopadu na tel. 224815409 nebo na e mailu. kratochvilova@prgcons.cz  Na tomto koncertě budou posluchači Oddělení populární hudby na Pražské konzervatoři zpívat známé i méně známé písně Karla Gotta. Rozhodně si tenhle koncert nenechte ujít, protože na něm dost možná objevíte hlas, který si tak oblíbíte, že Vás bude provázet po zbytek života!

Komentáře