Herečka Andrea Růžičková představila charitativní pohlednice. Podpořila nemocné děti

Reklama

Herečka a fotografka Andrea Růžičková představila charitativní pohlednice – Přání všedního dne 2020 věnovaný pro Národní sdružení PKU a jiných DMP. Netradiční pohlednice pokřtila fotografka spolu s dětmi na fotografiích. Patronkou kalendáře se stala kamarádka Lenka Zahradnická. Kalendář je dostupný za 250 Kč v prodejnách Country Life a nebo na e-shopu https://www.pkushop.cz/.

Přání všedního dne 2020 v režii fotografky Andrey Růžičkové vzniklo na podporu Národního sdružení PKU a jiných DMP. Andrea Růžičková je patronkou sdružení již sedm let. Nutno dodat, že fotografie vznikaly bez nákladné produkce a bez nároků na honorář. Záměrem fotografky bylo vytvořit nevšední fotografie, ale i formát a tak vzniklo balení sedmi pohlednic. Pointou je: 7 dní v týdnu = 7 pohlednic. Na každém obrázku je známá osobnost a děti, kterých se nemoc týká osobně a jejich sny čím by se chtěli stát. Dospělá osoba na fotografii znázorňuje odkaz nám dospělým, abychom i my nepřestali snít a přát si. Osobnosti na pohlednicích jež si autorka vybrala jsou herci Lenka Zahradnická, Michaela Maurerová, Iva Pazderková, Kristýna Janáková, Saša Rašilov, Miroslav Etzler, ale i fotografka sama. Křest kalendáře se konal v multifunkčním domě v holešovickém Creative World určeném hlavně pro děti.

Obrázky zobrazují pacienty trpící vrozenou poruchou metabolismu, přičemž podstatou nemoci je absence či snížená funkce enzymu fenylalaninhydroxiláza, který katalyzuje přeměnu aminokyseliny fenylalanin a ta je obsažena v molekulách bílkovin rostlinných i živočišných organizmů, tedy opravdu doslova ve všem. Pokrmy nám běžné jsou pro ně tabu. Neomezeně můžou pouze ocet, cukr, sůl, olej a vodu. Každé dítě má individuální plán diety a je pod neustálou kontrolou. Zanedbání diety totiž způsobuje vážné mentální postižení. Obdivuhodná je disciplína a zodpovědnost, nejen rodičů, ale i samotných dětí.

Velké díky všem co se do projektu Přání všedního dne zapojili, hlavně našim partnerům. Myslím, že se nám společně podařilo vytvořit opět něco originálního,“ říká Andrea. „Jsem šťastná, protože pohlednice je využitelná a nese odkaz nejen pro děti, ale i pro nás rodiče. Teď už jen aby se balíček prodával a přinesl na účet Národního sdružení PKU a jiných DMP potřebné penízky,“ doplňuje Andrea Růžičková. Tiskárna Fuji Film s.r.o. prozatím vydala 200 kusů balení a vzhledem k velkému zájmu je v plánu dalších pár set  dotisknout. Jen na křtu se za pohlednice vybralo více jak 10 000 Kč. Balení všech 7 pohlednic je ke koupi na e-shopu www.countrylife.cz, nebo na e-shopu: https://www.pkushop.cz/. Balení 7 pohlednic stojí 250 Kč. V případě, že by jste rádi přispěli libovolnou částkou, tak zde je k dispozici transparentní účet 123-821050267/0100 patřící Národnímu sdružení PKU a jiných DMP.

Fotografka Andrea Růžičková momentálně také vystavuje své snímky v pražské Galerii Mánes. Unikátní vystavu X-Photographers složenou z těch nejlepších fotografů ze všech koutů světa připravila společnost FUJIFILM a je k vidění do konce listopadu. Andrea nejčastěji zachycuje obyčejnosti každodenního života a snaží se zachytit lidi v  jejich přirozenosti a čistotě tak, jak jsou. Více informací o akci na http://xperienceacademy.cz/vystava/

Komentáře