Herečka Jitka Schneiderová po boku syna Jana Wericha. Proč vyšli mezi seniory?

Reklama

Centrum RoSa v Praze 8 Kobylisích opět stalo centrem módy. Zralé modelky vyšly na červený koberec, aby předvedly aktuální modely. Letošní módní přehlídka, jejímiž patrony byly Jitka Schneiderová a Jiří Werich Petrášek, se odehrála ve stylu 30. let s názvem Osvobozená revue Voskovce a Wericha. Po mole se prošla i světoznámá psycholožka Jiřina Prekopová, která oslaví po prázdninách 90 let.

Na červený koberec vyšly modelky ve věku mezi 70 a 90 lety. „Módní přehlídka v RoSe je vždy úžasná akce. Je to přehlídka seniorů, kteří do toho jdou s humorem a s nadhledem. A přestože mají různé zdravotní neduhy, pořád jsou při síle. I když jsme staří, stále můžeme být elegantní. Ráda nosím klobouky, tak se určitě v nějakém projdu i po červeném koberci. Čím jsem starší, tím víc se těším, říká psycholožka Jiřina Prekopová, nadcházející jubilantka. Nejstarší modelkou byla jednadevadesátiletá paní Vlasta Smrčková.

Devadesátiletá modelka? Proč ne, vypadá skvěle.

Návštěvníky čekala atmosféra profesionální přehlídky s modely Marks and Spencer, vizážistkami a doprovodným programem, kde zazněla hudba Jaroslava Ježka a písničky z éry Osvobozeného divadla. Živě zazpívali nevidomí muzikanti z organizace Návštěvy Potmě (z Nadačního fondu Světluška). Patronem módní přehlídky byl syn Jana Wericha. „Vůbec není pravda, že móda je jen pro mladé. Skvělé je, když každá generace žije naplno. A právě tyto fanoušky mého táty rád přijdu podpořit. Mně osobně se nejvíc líbí, když se lidé hezky oblékají a dodržují správný dress code,popisuje Jiří Werich Petrášek.

Vzácným hostem byla také herečka Jitka Schneiderová, které je téma letošní módní přehlídky v RoSe blízké. Po studiích totiž hrála v představení Revue Voskovec a Werich a ráda na to vzpomíná. „Ráda vidím, když se propojují generace nejmladších a nejstarších, protože obohacení je často vzájemné. Já ráda nosím to, v čem se cítím dobře a mám pocit, že mi sluší, prozrazuje Jitka Schneiderová.

Modelky vyšly na molo v oblečení Marks&Spencer a předvedly šperky navržené výtvarnicí a bývalou českou modelkou Zlatuší Müller “Preciosa by Zlatuše”, která s nimi také připravila choreografii. Partnerem akce se stala společnost Dermacol. Propojit nádherné téma Osvobozeného divadla s módou bude oříškem. Saka i kalhoty volných střihů, kravaty, motýlky, kloboučky a cylindry, kapesníčky i hůlky, proužky i kostky, výraznější make-up a k tomu trocha nadsázky a humoru. Jak se nám to vše podaří nakombinovat? Přijďte se podívat na vlastní oči! Pevně věřím tomu, že zapojené dámy a pánové prožijí celý den jako již tradičně s úsměvem na tváři,“ říká stylistka Aneta Kaderková.

„Léto v RoSe už si neumíme bez módní přehlídky představit. Je to akce otevřená široké veřejnosti a my budeme rádi, když se přijdou lidé podívat, jak se dá využít volný čas naplno a s radostí. To totiž k RoSe patří, ať už přijdete na přehlídku, do knihovny, na nějakou přednášku nebo dílnu, uzavírá Anna Ježková za Centrum a Rezidenci RoSa.

Rezidenci RoSa obývají senioři. Jde o aktivní lidi, kteří chtějí mít na dosah služby v případě, že je potřebují. Kromě toho je rezidence otevřená veřejnosti. V Centru RoSa denně čeká na každého zajímavý program, který zapojí všechny věkové kategorie. Nechybí v něm mimo jiné vzdělávací programy, zdravotní cvičení, trénování paměti, přednášky, koncerty výstavy… V rezidenci funguje také řada služeb – kadeřnictví, masáže, praktický lékař, obchod, kavárna a restaurace.

Akci poskytla záštitu radní hlavního města Prahy Mgr. Milena Johnová pro oblast sociální politiky a zdravotnictví.

Více informací najdete na www.rezidencerosa.cz a www.centrumrosa.cz.

Foto Jaroslav Hauer

Komentáře