Igor Bareš se vrací do Temného Kraje jako psychopat připomínající Hannibala Lectera!

Pozorným divákům seriálu Temný Kraj neunikla postava vyšinutého sériového vraha Romana Justla, který si udělal zálusk na Petra Kraje. O sériového vraha, který sedí ve vězení, v podání Igora Bareše nepřijdou diváci ani v druhé sérii, kde se tento psychopat a dokonalý manipulátor opět objeví.

Jde z něj mrazení, stejně jako z místa, kde tenhle vrah posedlý Petrem Krajem sedí. „Přiznám se, že jsem nepředpokládal, že moje postava bude mít pokračování i v další sérii. Byl jsem mile překvapený, když mi z produkce zavolali, protože ta postava Romana Justla byla odsouzená a uvězněná,“ přiznává herec překvapení ze svého obsazení. „Sestry Bártů napsaly takovou postavu, která připomíná Anthony Hopkinse a jeho Hannibala Lectera v Mlčení jehňátek, a to mě velmi potěšilo, protože mám Anthonyho velmi rád. Jsem postava, která má schopnost ovlivňovat dětí i na svobodě, a to sám sedí za mřížemi, to mě baví,“ poodhaluje herec děj seriálu a je rád za tak neobvyklou postavu. „Cestu jsem si k ní hledal skrze text a režijní vedení Jitky Bártů. To šlo ruku v ruce. Ten cíl byl jasný a doufám, že jsme nezabloudili. Ony ty vyšinuté postavy se hrají snáz a člověk většinou při jejich hraní najde něco, co v sobě má, o čem třeba nevěděl. Ti kladní hrdinové nejsou vděčná úloha.“

Do vězení se Igor Bareš díky Temnému kraji nedostal, všechny scény se natáčely v kancelářích, které byly upravené pro natáčení. Na výslech a návštěvu tak mohli jen policista Lukáš Vaculík a psycholog Saša Rašilov a s oběma herci byla spolupráce radostná. „Oba pánové jsou naprosto profesionální a spolupráce je stoprocentně kladná, nemám vůbec výhrady. Rád se setkávám s lidmi takových zvučných jmen, jako je pan Lukáš Vaculík a pan Saša Rašilov.“ A jak je na tom herec s detektivkami a krimiseriály? „Víte, detektivní žánr se od toho kriminálního liší, to bych podotkl. Detektivka je o tom, že nevíme, kdo je pachatel, a kriminálka znamená, že víme, kdo je pachatel, už od začátku a jen sledujeme jeho dopadení. Já mám raději detektivky, proto je i načítám jako audioknížky, a rozhodně jimi nelistuji dopředu. Jsem pak na konci překvapen, co jsem vlastně četl,“ prozrazuje herec, kterého uvidíte už v dalším pokračování seriálu Temný Kraj na televizi Prima.

Foto FTV Prima

Komentáře