Ivana Chýlková a Jan Kraus opět spolu na jevišti, budou narážet na politiku

Reklama

První premiérou roku 2019 bude v divadle Studio DVA již tento pátek 11. ledna nekorektní revue aneb sentimentálně – senilní sta – řecká last minute tragédie Bond/Médea. Pod režijní taktovkou Cabanů se v hlavních rolích objeví Ivana Chýlková, Jan Kraus a Petr Fejk.

„Je to vlastně úplná klasika,“ podotýká představitelka Medey Ivana Chýlková s tím, že původní antické drama v nové verzi diváci poznají. „Pokud ho vůbec znají…” skepticky dodává Jan Kraus, redaktor Medea Television. Představení je plné slovních hříček a narážek na politickou i společenskou současnost. Cabani při své práci využívají tradiční i nejnovější jevištní technologie a spoléhají na znakové a vizuální vnímání současného diváka obklopeného mediálním světem.

Jedná se o klasické antické drama, až na to, že Iásón je britskou královnou jmenován velitelem jaderné ponorky Zlaté rouno. Ale jako syn Islámského státu má s touto globální zbraní své plány… Dosud tu na řešení takových problémů byl James Bond. Ale doba je jiná a namísto stárnoucí legendy nastupují média. Bond se tedy dá na politiku a zakládá stranu 007… „Je to zestárlý, odvařený Bond, o jehož služby už nemá nikdo zájem. Jsem pro něj úplně ideální představitel, navíc svým jménem ‒ fejkovej Bond,“ říká o své divadelní postavě Petr Fejk.

V klasické starověké tragédii se tak odehrává tragédie současnosti. Divadlo naplánovalo až do května vždy pouhé dvě reprízy měsíčně. Vstupenky na všechna představení jsou již v prodeji.

Hrají: Ivana Chýlková, Petr Fejk, Jan Kraus, Josefína Voverková/Petra Kosková, Zuzana Stavná/Monika Absolonová, Peter Strenáčik, Petra Nesvačilová, Michal Slaný, Václav Jílek, Václav Liška

Tanečnice – Chór: Tereza Rozálie Solařová, Zuzana Havrlantová, Vendula Skalická, Tereza Machová, Klára Šútovská, Ivona Szantová, Lucie Červíková, Adéla Míšková, Lucie Horčičková, Pavlína Podzimková

Animátoři, Technici a Vedlejší postavy: Michal Caban, Šimon Caban a Vojtěch Kopecký

Hudební dramaturgie a scénografie: Šimon Caban

Choreografie: Cabani, Jednotka Rychlého Nasazení

Kostýmní návrhy: Simona Rybáková, Andrea Brůhová

Doporučeno od 15 let.

Foto ze zkoušky: Václav Beran, divadlo Studio DVA

Komentáře