Jan Kopečný či Kamila Nývltová, hvězdy muzikálu We Will Rock You, rozdávali dárky v Klokánku

Reklama

Hvězdy muzikálu WE WILL ROCK YOU nerozdávají radost jenom na divadelních prknech, ale i během Mikuláše. Michaela Nosková, Kamila Nývltová a Jan Kopečný se rozhodli překvapit děti jednoho pražského Klokánku. V převleku za Mikuláše, anděla a čertici jim nejen vyčinili, ale i rozdali dárky! 

Jestli je místo, kde děti potřebuji opravdu pozornost, je to projekt Fondu ohrožených dětí Klokánek. Právě do jednoho takového v centru Prahy tak během Mikuláše mířily kroky Michaely Noskové, Kamily Nývltové a Jana Kopečného, kteří se v převleku za Mikuláše, anděla a čertici rozhodli opuštěné děti překvapit.

“Byl to úžasný pocit udělat dětem radost. Je to nepopsatelný. Starší děti nás měly sice lehce na háku, ale na těch menších bylo vidět, že jsou rády,” vyznala se ze svých pocitů Nosková, která jako jediná z trojice má dítě a dceru měla dokonce s sebou.

“Nevěděla jsem, co od toho mám očekávat, ale bylo to perfektní. Je dobré dělat radost těm nejmenším. Na dětech bylo vidět, že mají radost a o to šlo, dodala Nývltová.

Nelehký úkol měl Jan Kopečný, který dostal seznam hříchů každého dítěte a musel jim vyčinit, aby se do příštího roku napravily. “Nejvíc mi bylo líto holčičky, která se rozbrečela. Bylo to dost dojemné. Pak tam byly kluci, kteří fakt stáli v pozoru a bylo na nich vidět, že patří mezi ty nejzlobivější. Ty starší ze mě měli srandu, ale z dárku měly radost všechny děti, což nás potěšilo,” dodal Kopečný.

Radost za děti měli i jejich tety, které se o ně nepřetržitě starají. “Některé z těch dětí nikdy nic takového nezažili. A u nás nejsou nikdy tak dlouho, aby to zažili u nás. Bylo na nich vidět, že mají radost, ale neuměly ji dát najevo,” vysvětlila jedna z vychovatelek.

Co je Klokánek

Klokánky mají nepřetržitý provoz, proto mohou kdykoli přijmout i novorozence, jejichž matky tají těhotenství a porodí mimo zdravotnické zařízení.

První Klokánek byl otevřen v Žatci v září 2000. Klokánky provozujeme jednak jako klasickou rodinnou péči v bytech našich „klokaních“ tet a strýců, kteří jsou našimi zaměstnanci, anebo v našich objektech se služebními byty, kde o děti nepřetržitě střídavě po týdnu pečují po všech stránkách tak jako v rodině dvě stabilní tety. Snažíme se, aby se děti mohly co nejdříve vrátit po zlepšení situace domů nebo není-li to možné, aby byly svěřeny do trvalé náhradní rodinné péče příbuzných či cizích osob.

Průměrná doba pobytu dětí v Klokánku je půl roku. Kolem šedesáti procent dětí se vrací k rodičům, asi třicet procent přechází do trvalé náhradní rodinné péče. Zbývajících deset procent zahrnuje ukončení pobytu v Klokánku zletilostí či umístěním do jiného zařízení (nemocnice, psychiatrie nebo ústavní výchova).

Premiéra muzikálu WE WILL ROCK YOU proběhne již 18. dubna 2020 v pražské Tipsport Areně. V prodeji jsou již ale i lístky na představení v Ostravě či v Brně.

Termíny: 18. 4. 2020 – PRAHA, Tipsport arena, 14:00 18. 4. 2020 – PRAHA, Tipsport arena, 19:00 (SLAVNOSTNÍ PREMIÉRA) 25. 4. 2020 – OSTRAVA, Ostravar arena, 14:00 25. 4. 2020 – OSTRAVA, Ostravar arena, 19:00 16. 5. 2020 – PRAHA, Tipsport arena, 14:00 16. 5. 2020 – PRAHA, Tipsport arena, 19:00 23. 5. 2020 – BRNO, DRFG Aréna, 14:00 23. 5. 2020 – BRNO, DRFG Aréna, 19:00

Obsazení:

Galileo – Kopečný Jan, Pecha Peter

Scaramouche – Procházková Markéta, Vyoralová Veronika

Britney – Kutheil Petr, Pecha Peter, Fanta Jan

Oz – Gabrišová Andrea, Martinková Tereza

Killer Queen – Nývltová Kamila, Nosková Michaela

Khashoggi – Josef Bohouš, Adam Lukáš

Buddy – Rose Johnny

WE WILL ROCK YOU

Rockový muzikál, který na základně písní skupiny Queen napsal Ben Elton, měl premiéru již v roce 2002 v Londýně a setkal se obřím diváckým ohlasem. Ihned po premiéře se stal doslova senzací a nadšení diváci plnili divadlo dlouhých 12 let, během kterých se odehrálo přes 4.600 představení.

Nadšené reakce diváků pak pokračovaly doslova po celém světě. Muzikál vidělo ve 28 zemí více než 20 miliónů diváků. Show vyniká rockovou energií, skvělým pěveckým podáním a svérázným hu-morem. V neposlední řadě vás neminou i emocemi nabité přídavky, které vás zaručeně postaví na nohy!

Muzikál není příběhem skupiny Queen, ale vypráví děj ze vzdálené budoucnosti, ve které se skupina pronásledovaných Bohémů snaží obnovit zakázanou hudbu a objevit poslední existující hudební nástroj, kytaru Briana Maye.

Komentáře