Jiří Vyorálek zásadně měnil vzhled! Víme, proč má vyholenou hlavu…

Reklama

Nová černá komedie Vladimíra Michálka ÚHOŘI MAJÍ NABITO vstupuje do kin již 21. února. Vznikl podle scénáře Petra Pýchy. V hlavních rolích se představují domácí herecké hvězdy. Mozkem celé party je poněkud přestárlý rocker Robert v podání Oldřicha Kaisera. Do uniformy samozvané URNy se oblékli bratři Kryštof a Matěj Hádkové, Jiří Vyorálek, který kvůli své postavě razantně změnil vzhled, a Patrik Holubář. Do života chlapů, co mají své podivné dny, vstoupí Anna Kameníková, Matěj Ruppert a Martin Sitta.

Úhoři mají je příběh party chlapů, kteří hledají, jak se popasovat s všedním životem. Kteří mají koníčka, o kterém jejich ženy, přítelkyně, milenky nic netuší. Tohle není jenom hra. Je to útěk z reality všedních dnů, se kterým nejde přestat. Úhoři mají nabito je černá komedie o partě chlapů, pro které se hra na URNU (Útvar rychlého nasazení) stala únikem z nudných životů. Zasahují u domnělých zločinců, evakuují kulturáky a do svých her zatahují nic netušící okolí. Žene je touha po adrenalinu a falešná představa, že jsou jako Robin Hood a jeho družina. Bohatým brát a chudým dávat.  Všechno jde hladce až do okamžiku, kdy se octnou v nesprávnou chvíli na nesprávném místě.

„Vím, že realita je daleko ostřejší, tupější a nesnesitelnější. Nechtěl jsem točit sociální drama a přibít diváka hřeby k sedačce. Je to spíš ironický pohled na určité, pro mě, iracionální chování mých spoluobčanů,“ říká Vladimír Michálek

  • Film Úhoři mají nabito se točil celkem 21 dnů
  • Vše se natáčelo v reálech v Sušici a okolí, jenom dlouhé  noční dialogy v autě se točily v jedné výrobní hale, kde si štáb vytvořil „divoký atelier“ a členové techniky klasicky třásli autem a mávalo se kolem stromky.
  • Scény podzemního tunelu, jimiž hrdinové projdou do kina, se natáčely v bývalém zlatonosném dole Kristýna v Kašperských horách. Ve štole Kristýna se od šedesátých let nachází seismologická stanice, která je součástí mezinárodní sítě a díky nízké úrovni přítomného rušení patří k nejcitlivějším seismickým stanicím na světě
  • Během natáčení měli kostyméři k dispozici celkem 11 uniforem URNY, některé části byly od České zbrojovky a některé dodali kaskadéři. Jde o originální uniformy.
  • Pro natáčení byly použity všechny části výstroje, kterou členové zásahovky nosí. Naštěstí všechny scény v uniformách se točily v noci, takže to pro herce v loňském extrémně parném létě bylo snesitelnější… I když zvláště v tropické noci je kostyméři na place obkládali mokrými ručníky, aby je trochu ochladili. Naopak, když bylo chladněji, tak pro herce nebylo příjemné, když se při akci zpotili a pak v čekání na další záběr na nich celé oblečení stydlo.

Foto Falcon

Komentáře