Kanadská zpěvačka s českými kořeny poprvé vystoupí v Českém Krumlově

Vynikající verdiovská sopranistka s českými kořeny Sondra Radvanovsky vystoupí poprvé 21. července na MFH v Českém Krumlově společně s Piotrem Beczałou! Nenechte si ujít tento jedinečný zážitek!

„Z českého repertoáru jsem zpívala Rusalku. Zatím sice jen jednou, ale byla jsem nadšená z toho, že jsem mohla zpívat v rodném jazyce mého otce! Když jsem vyrůstala, slýchávala jsem češtinu. Celá rodina mého otce totiž mluvila česky, takže jsem se s vaším jazykem setkávala velice často a bylo to pro mě přirozené. Používat váš jazyk, to je však něco jiného. Oblíbeným dílem mého otce byla Smetanova Vltava a dodnes, když tuto skladbu slyším, vyhrknou mi slzy do očí. Tatínek před více než třiceti lety zemřel, a tato skladba mi ho vždy připomene,“ vzpomíná Soňa.

V Pivovarské zahradě zazní v podání obou pěvců a za doprovodu PKF – Prague Philharmonia pod vedením Leoše Svárovského pestrý repertoár. První polovina koncertu bude ve znamení děl Pucciniho a Verdiho, v druhé části zazní například francouzská opera a árie z Dvořákovy Rusalky, a celý večer vygraduje známými melodiemi z pera Franze Lehára.

 Vstupenky v prodeji již 1.090 Kč

Zdroj: festivalkrumlov.cz

Komentáře