Karel IV. přivede lázeňskou metropoli do varu

Reklama

V květnu slavíme již 700. výročí od narození našeho krále Karla IV. a Karlovy Vary vzdají hold Otci vlasti slavnostním zahájením lážeňské sézony.

Program startuje již v pátek 6. května. Během dvou dnů budou mít návštěvníci možnost navštívit nesčetné množství koncertů, napít se z léčivých pramenů nebo ochutnat speciality v rámci gurmánského festivalu.
Všichni, kteří budou chtít zažít dobu Karla IV. na vlastní kůži, si budou moci půjčit gotický kostým a zavítat na řemeslný trh nebo vyrazit na hranou prohlídku města. Tradičním vrcholem Zahájení lázeňské sezony je průvod Karla IV. a jeho družiny městem. Otec vlasti, v podání herce Jiřího Kadeřábka, se na pochod městem vydá v sobotu 7. května od Letního kina na Mlýnské kolonádě a bude jej doprovázet na 200 dvořanů a 10 koní.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“7578″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Královský víkend v Karlových Varech by si neměli nechat ujít ani gurmáni a milovníci výtečné gastronomie. Pro ně je připraven food festival, kde budou moci ochutnávat, hodnotit a soutěžit. Nejmenší účastníci se mohou realizovat ve výtvarných dílnách, ve kterých se fantazii meze nekladou. Chybět nebude ani populární videomapping. Audiovizuální show bude tentokrát promítnuta na fasádě Alžbětiných lázní.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“7582″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“419″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Akce ve městě a v okolí
Velké pískové sochy ozdobí centrum města v průběhu roku 2016. Při zahájení Lázeňské sezóny se návštěvníci mohou těšit na tvorbu sochy Karla IV. u Mlýnské kolonády, v červenci pak mohou obdivovat výrobu sochy u Zámecké věže a v srpnu se mohou těšit na sochu Korunovačních klenot u Alžbětiných lázní.

 [[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“7581″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“332″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Výstava Noc na Karlštejně
Karlovy Vary jsou již neoddělitelně spjaty jak s osobností Karla IV., tak i s filmem díky Mezinárodnímu filmovému festivalu. Proto byla zvolena jako připomínka výročí 700 let od narození Karla IV. i filmová výstava dochovaných originálů kostýmů z kultovního filmu Noc na Karlštejně. Jedná se o připomenutí jednoho z nejznámějších ztvárnění této osobnosti v českém filmu. Součástí expozice je interaktivní část – např. formou velkoplošných puzzlí, skládání vybraných scén zvoleného titulu, sestavování chronologických dějových záběrů apod.

Více na: 700.KarlovyVary.cz

Komentáře