Kitchenette vydává legendární kuchařku The Green Kitchen – Lahodná a zdravá vegetariánská jídla pro každý den

David Frenkiel a Luise Vindahl patří k průkopníkům moderní vegetariánské kuchyně. Jejich kultovní blog Green Kitchen Stories inspiruje lidi na celém světě k přípravě mimořádně chutných vegetariánských jídel, prospěšných tělu i duši. V roce 2013 ve Velké Británii poprvé vyšel bestseller The Green Kitchen – Lahodná a zdravá vegetariánská jídla pro každý den s více než stovkou oblíbených receptů Davida a Luise, který se už 10. srpna konečně dostane také do rukou českých čtenářů. Stane se tak díky známé a uznávané food blogerce Markétě Pavleje alias Kitchenette – tak dlouho čekala na českou verzi kuchařek The Green Kitchen, až se je rozhodla vydat sama. Po první knize budou následovat dvě další.

„Luise a David jsou mému srdci velmi blízcí, jsou mým největším vzorem. Nesmírně talentovaní manželé ze Stockholmu, rodiče tří malých dětí, rozumí výživě a navíc mají obrovský talent své recepty nádherně vyfotit a natočit. Jejich knihy jsou úžasné, inspirativní, překrásné a vůbec ne jen pro vegetariány. Když jsem po mnoha peripetiích dospěla k rozhodnutí udělat českou edici The Green Kitchen, stalo se něco neuvěřitelného – já tuhle krásnou rodinu potkala na Bali!,“ vzpomíná Markéta Pavleje.

David a Luise jednoduše spojují běžné kuchyňské zásoby s čerstvou sezónní nabídkou. Na stránkách skvostné kuchařky The Green Kitchen – Lahodná a zdravá vegetariánská jídla pro každý den se přesvědčíte, jak snadné je denně vařit chutná a vyvážená jídla. Naučíte se připravovat třeba bylinkovou frittatu s chřestem k snídani, zapečený falafel s divokou rýží, bylinkami a pistáciemi či sicilskou cuketu na parmazánu pro večeři s přáteli. Stejně neodolatelný je sladký a dekadentní čokoládový koláč s řepou nebo lahodný mražený jahodový cheesecake na křupavém korpusu ze slunečnicových semínek. S nadšením objevíte celou řadu polévek, salátů, šťáv a dobrot, které jsou na přípravu snadné, v chuti úžasné a co do vzhledu zkrátka nádherné.

Markéta Pavleje

Markéta Pavleje
Markéta Pavleje se po absolvování gymnázia s výtvarným zaměřením prosadila mezi nejlepší české vizážistky a make-up artistky. Po dvanácti letech v módním byznysu v roce 2012 začala psát vlastní blog o vaření Kitchenette.cz, který záhy získal pozornost čtenářů a také mnoho prestižních ocenění v soutěžích Food Blog Roku a Czech Blog Awards. Markéta stále neúnavně hledá zdravé a inovativní nápady, jak vaření posunout správným směrem. Je ženou mnoha talentů, vše sama fotí i postprodukuje, otevřela obchod kitchenetteshop.cz a v neposlední řadě spolupracuje s mnoha agenturami – díky zkušenostem nabraným při blogování a fotografování pomáhá mimo jiné tvořit krásný
a estetický obsah pro média a sociální sítě. Vlastním nákladem vydala kuchařku Kitchenette – Rok v kuchyni a je spoluautorkou kuchařky Gastrokroužek – Spojilo nás jídlo. Kromě všech těchto aktivit se ve volném čase věnuje také hraní královského sportu – koňského póla. Markéta Pavleje žije v Praze, je vdaná, má dceru Grétu, syny Rubena a Isaaca.

Vydává Kitchenette 10. 8. 2018, 250 stran, doporučená cena 499 Kč.

Slavnostní křest českého vydání knihy proběhne 13. 9. 2018 za přítomnosti obou autorů Davida Frenkiela a Luise Vindahl.

Zdroj: https://kitchenette.cz/

Komentáře