Kvůli roli v muzikálu museli pod vodu! Pořádně si lokla i Jana Fabiánová, dcera Nadi Urbánkové

Reklama

Nový český muzikál Alice, Alenka a voda živá bude mít svou premiéru v divadle Semafor už 6. září.  A herci se, kvůli projekcím, museli ponořit hluboko pod vodu, zadržet dech a zahrát scénu před očima fotografky Alice Bochňákové, která je špičkou v oblasti podvodní fotografie a videa.

Pod vodu musel i autor muzikálu Milan M. Deutsch.

A jak takové podvodní natáčení prakticky probíhá? Nenadechnete se. Naopak. Musíte vydechnout vzduch a poté klesnout pod vodu, aby vás nenadnášela k hladině. Potom otevřete oči a hrajete, jako byste byli na suchu. „Natáčeli jsme v dost hlubokém bazénu, takže člověku chyběla možnost si aspoň na chvilku stoupnout. Když jsem vydechla příliš tak mě mé krásné dlouhé šaty táhly ke dnu, když jsem vydechla málo, zůstala jsem na hladině. Taky jsem se pochopitelně párkrát dost napila. Po určité době jsem si zvykla a nakonec to všechno bylo príma, ale jelikož jsem podvodní natáčení tohoto typu absolvovala poprvé a navíc nejsem zrovna nejlepší plavec, ze začátku to byla výzva,“ k tomu říká Jana Fabiánová, která si zahraje roli temné černé labuti a bude také alternovat roli maminky (vodní víly).

„První podvodní natáčení jsem zažil při natáčení filmu BOND-PALERMO. Tehdy jsme pod vodou točili 5 hodin a bylo to dost náročné. Když jsme se ponořili pod vodu nyní při přípravě muzikálových projekcí, už to bylo jednodušší. Asi se z nás stávají ryby, “ směje se autor muzikálu Milan M. Deutsch.

A o čem bude nový muzikál? Hlavní hrdinkou je Alice, která se v noci před osmnáctými narozeninami vydá do světa za zrcadlo, aby pochopila a odpustila staré křivdy. Tam se setká se svým odrazem – Alenkou, která jí provede fantazií až ke šťastnému konci, aby Alice mohla vstoupit do dospělosti.

Jana Fabiánová se vrací z L.A., aby si zahrála v muzikálu rovnou 2 role.

Projekt režíruje Ivo Šorman, který je jedním z nejlepších režisérů a dramatiků českého divadla.  Ivo Šorman zase spolupracoval s autorem hry, Milanem M. Deutschem na úspěšné hře Červený Kukiš. V muzikále zazní jak autorské písně Milan Deutsche, tak písně napsané autorkami hudby Simonou Maierovou, Nikol Fischerovou či Amy Winehouse. Svou píseň Bludička z populární hry Kytice věnoval Jiří Suchý a zazní v podání tří bludiček. Na projektu pracuje 34ti členný realizační tým. Na jevišti bude během jednoho představení 14 herců, zpěv doprovodí 6ti členná kapela živou hudbou. Po představení mohou diváci na jeviště, kde se setkají s herci, prohlédnou si rekvizity a zákulisí.

 “Miluji muzikály. Ale ne ty české, komerční, se kterými se roztrhnul pytel v posledních letech a jejich kvalita je kolísavá. Od dětství jsem poslouchal Semafor, později jsem jezdil do Londýna na Phantoma opery, Billyho Elliota, Sweenieho Todda a další. V mé nové divadelní hře s hudbou a zpěvem – což je asi lepší definice, než muzikál – jsem měl jeden hlavní cíl. Otisknout do ní svůj obdiv k Máchovi a Erbenovi, k Suchému a Werichovi. Poetiku a romantiku, kterou přináší lidové písničky a dnešní mladou generaci, bohužel, zcela míjí,” uvedl Milan M. Deutsch, autor námětu, scénáře a několika původních písní. Muzikál čekají do konce roku pouze 4 reprízy.

Komentáře