Maminky v Soči. A taky jeden tatínek…

Ještě před začátkem olympijských her se rychlostí bobového závodníka začala internetem šířit reklama „Thank you, Mom“ společnosti  P&G , v níž sledujeme cestu čtyř nadějných sportovců od jejich začátků, až po účast na největším sportovním svátku. A jak již název kampaně napovídá, hlavní roli zde hrají maminky, bez jejichž podpory by se neobešel nejeden reprezentant.

Pro každého z nás jsou rodiče důležití a výjimku netvoří ani čeští olympionici. Jsou zvyklí trávit většinu času s trenéry nebo servismany, sami objíždějí světové poháry a od jejich blízkých je často dělí vzdálenost celé zeměkoule. Občasná přítomnost maminky či tatínka v hledišti jim proto vlije potřebnou energii do žil. A kdo z našich  reprezentantů si přivezl rodičovskou podporu až do Soči?

Martina Sáblíková
Pro paní Evu Sáblíkovou, maminku rychlobruslařky Martiny, bude Soči první olympiádou, na které uvidí svou dceru naživo. Tento zážitek jí zprostředkovala právě společnost P&G v rámci kampaně „Děkuji, maminko“. Firma dokonce v Soči zbudovala tak zvaný Family Home, kde budou mít rodinní příslušníci perfektní zázemí: „Vědět, že o mou maminku bude ve Family Home dobře postaráno, mi dodává trochu více klidu na duši, a mohu se tak lépe soustředit na pravou podstatu toho, proč jsem vlastně v Soči,“ pochvaluje si Martina. V Rusku ale nebude paní Eva sama. Letenkami do dějiště olympijských her byla obdarována téměř celá rodina Sáblíkových, a tak se bude moci Martina těšit velké podpoře.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“1425″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Gabriela Soukalová
Gabriela Soukalová starší ví, jaký to je pocit pověsit si na krk olympijskou medaili. V běžecké štafetě získala v roce 1984 v Sarajevu stříbro. A stejný zážitek by přála i své dceři, proto ji přijela zafandit přímo do místa dění. Gábina si cení její přítomnosti a přiznala, že nevydařený úvodní sprint běžela i s myšlenkou na ni, když už její maminka vážila takovou cestu. První olympijské vystoupení se sice české biatlonistce nevyvedlo, ve stíhacím závodě však předvedla neskutečný výkon, kdy se z 29. pozice dokázala propracovat až na bramborovou medaili. A na to mohla být paní Soukalová, která podporovala svou dceru přímo na trati, zajisté pyšná!

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“1426″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“341″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Ester Ledecká
A na konec zde máme v akci jednoho tatínka. Zpěvák Janek Ledecký svou dceru, lyžařku a snowboardistku, často doprovází na závodech, kde zastává funkci nejen diváka, ale také člena realizačního týmu. Pomáhá své dceři s technickými i organizačními záležitostmi. A na olympiádě tomu nebude jinak.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“1427″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“325″}}]]

 

text: Anežka Gojdová foto: P&G, facebook G. Soukalové, eyowf2011.cz

Komentáře