Místo hudby málem skončil frontman Tata Bojs na hřbitově

Reklama

O vlastní kapele snil frontman skupiny Tata Bojs Milan Cais od devíti let. Po škole nenašel uplatnění v oboru a byl v evidenci úřadu práce téměř dva roky. Tam mu například nabízeli práci na hřbitově, a tak talentovaný hudební a vizuální umělec raději jednorázově kreslil ilustrace do novin.

V rámci projektu Čtení tě mění, v němž zajímavé osobnosti zpovídá moderátorka Lenny Trčková, dorazili tentokrát do Mall.cz Parku frontman skupiny Tata Bojs Milan Cais a Marek Huňát alias Mardoša. Oba pánové vzpomínali na své začátky a vyprávěli především o svých uměleckých počinech. Začátek jejich umělecké kariéry ale nebyl úplně jednoduchý. „Od devíti let jsem snil o své kapele. Ale dva roky jsem byl dokonce na podpoře. Nabízeli mi i práci kameníka na hřbitově, to jsem ale s díky odmítl. Raději jsem kreslil ilustrace do novin, byly to sice jednorázovky, ale dostal jsem 800 korun a mohl si koupit desky a další nezbytné věci,“ smál se frontman Milan Cais.

Aktuálně je na pultech kniha Tatalog, která uzavírá třicetiletou éru existence kapely Tata Bojs. „Je to pomyslná tlustá čára a teď se chystáme k něčemu novému, bude to film. Velmi nás potěšilo, když nám zavolali producenti s tím, že chtějí o naší kariéře natočit klasický dokument. To jsme ale nechtěli a sami jsme se dostali na hranici mystifikačního dokumentu, což už bylo moc, hledáme tu správnou hranu. Teď máme námět, který se nám líbí a baví nás na něm pracovat. Dnes budeme dokonce kromě vystoupení v klubu Kaiser 54 natáčet i nějaké záběry do filmu,“ dodal Mardoša, který zároveň prozradil, že nemá rád čtení v digitální podobě a od svých osmi let si dodnes vede čtenářský deníček.

Komentáře