Moderátor Petr Vágner je kapitánem! Udělal si pilotní zkoušky, má papíry na velké letadlo

Moderátor primáckého Top Staru Petr Vágner je oficiálně kapitánem. V minulých dnech si totiž dodělal pilotní zkoušky na u instruktora Vítka Nováčka.

O pilotních zkouškách začal uvažovat někdy před čtyřmi lety. „Kdy jsem točil seriál na Slovensku a zároveň na Primě Přístav a abych vše stíhal ještě s dabingem, s Top Starem a divadlem, navíc když D1 je rozkopaná, tak jsem začal uvažovat o pilotním průkazu, který jsem si pak udělal pilotní zkoušky na malou dvoumístnou motorovou Cessnu,“ prozradil Vágner.

Jenže to mu nestačilo a do letecké školy BemoAir s instruktorem Vítem Nováčkem zamířil znova. „Teď v létě mě napadlo, že bych si mohl papíry rozšířit a udělat si zkoušku na větší Cessnu, je rychlejší a silnější letadlo s kapacitou čtyř lidí a zavazadlového prostoru. Zkoušku jsem dodělal minulý týden, takže u s větším letadlem normálně létám. Teď jsem vzal děti do Žatce, kam jsem s nima přiletěl, udělal jsem jim okružní výlet kolem Karlštejna a vrátili jsme si zpátky do Prahy. Teď už můžu brát celou svoji rodinu a letět z ČR například na Slovensko bez mezipřistání, protože letadlo má větší nádrže,“ těší se do oblak.

„Létání mě baví, baví mě pilotovat letadla. Nikdy to nebyl můj sen být kapitánem a létat letadlem. Ale je možné, že si v budoucnu udělám zkoušku na nějaké větší dopravní letadlo,“ dodává Vágner.

Foto: BemoAir

Komentáře