„Nabídky na práci jsem měla, ale někteří bohužel chtěli víc než zpěv…“, otevřeně přiznává zpěvačka Leona Gyongyosiová.

Reklama

Zpěvačka, která před lety zazářila jako kometa, svoji dobře rozjetou kariéru přerušila, a to hned z několika důvodů. Jedním z nich byl i ten, že odmítla za nabídky platit svým tělem. Více o tom, jak to chodí ve světě šoubysnysu, i o tom, jak se jí daří v rodinném životě a především o tom, jak se míní vrátit na výsluní, čtěte na následujících řádcích.

Máte za sebou úspěšnou kariéru s New Golden Kids, ale teď o vás nebylo roky slyšet. Proč?

NGK fungovali necelé dva roky a ztroskotalo to na managmentu a produkci. Nechtěla jsem být už loutkou, se kterou někdo manipuluje a tahá za provázky, říká vám, co máte dělat, jak vystupovat, co zpívat apod… Už nikdy víc! Dalo mi to strašně moc, byla to má první zkušenost, jak se dostat ke zpívání v mých 16 letech a jsem za tuto příležitost vděčná, ale mělo to i stinné stránky: výmysly bulváru, odsuzovaní lidmi na základě negativních článků… Nelituji toho, ale nikdy bych do podobného projektu už nešla a neuvazovala se někomu písemně. 

Čemu jste se věnovala potom?

Po New Golden Kids jsem si chtěla dát pauzu, bylo toho na mne v tak mladém věku strašně moc. Pro mě byla priorita dostudovat školu, byla jsem mladá, tak jsem lítala po různých diskotékách s přáteli a svět showbusinessu mi začal být cizí. Do toho pak přišla velká láska, vzali jsme se a z našeho vztahu se vyklubal můj nádherný syn, který je pro mě vším. Bohužel manželství mi nevyšlo a po dvou letech jsme šli od sebe. To nejkrásnější, co v životě žena může chtít, je dítě a to mám,  je to moje všechno. Prošla jsem si různým obdobím smutku, pláče, radosti, bolesti apod. Zpěv mi celou tu dobu strašně chyběl, ale člověk k tomu musí dospět sám. Cítila jsem to tak silně, že to muselo jít ze mě ven, a tak přišel náš projekt Gospel night. Ano, dostala jsem spousty nabídek na zpěv, ale bohužel ti konkrétní lidé chtěli vždy něco víc než jen práci. Sex… A teď konečně dělám to, co mě baví a hlavně srdcem, navíc se skvělými lidmi. Vše si sami i financujeme a je to nádherný pocit, když jste to vše dokázali sami. Když máte ten správný tým lidí, jde všechno, jen to pár let trvalo.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“4531″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“300″}}]]

Změnilo mateřství váš pohled na svět, potažmo na zpívání? Máte nyní lidem víc co sdělit?

Mateřství mě změnilo hodně. Dospěla jsem, už nejsem a nikdy nebudu sama na tomto světě a je na mě závislý jeden malý človíček, můj syn Nicolas, moje inspirace pro všechno. Lidem bych skrze své písně chtěla sdělit pocity radosti, ale i smutku, vše, co se stalo za dobu mého nezpívání, je v mých písních. Všichni moji přátelé mi říkali, proč ty nezpíváš, máš tak silný a neuvěřitelný hlas, ale já si to vše musela uvědomit sama a nenechat se nutit a tlačit. Konečně jsem si to v sobě uvědomila, ale to jen díky všem těm životním situacím.

Co chystáte v nejbližších dnech? 

Připravujeme nádherný vánoční gospelový koncert v Betlémské kapli 13.12, kde vše odstartuje a doufám, že si lidé odnesou silný zážitek z našeho koncertu.

V čem je vám gospel blízký?

Gospel jako hudební žánr je hodně specifický tím, že obsahuje duchovní texty. Vznikl v černošských kostelech ve Spojených státech v první  polovině 20. století a je to také žánr, ve kterém najdete různé hudební styly – rock, pop, jazz, blues, soul s označením například gospel rock, gospel pop apod. Já tyhle hudební styly miluji a vždy jsem k nim měla blízko, je to tak úžasná hudba. Už jako malá jsem poslouchala Mahalii Jackson (jedna z prvních gospelových zpěvaček), pokračovala jsem Etou James, Ellou Fitzgerald, Arethou Franklin, Whitney Houston, Beyoncé… Je jich mnoho, kteří zpívali gospel, třeba i slavný Elvis Presley zpíval úžasné gospely ve stylu rockenrollu. V této hudbě člověk dokáže sdílet své pocity, ať ty špatné nebo ty dobré. Gospely jsou radostné i smutné skladby, proto jsem si vybrala tento hudební žánr, abych do písní dala kus sebe.

Mohou se hosté těšit na nějaký doprovodný program? 

Hosté se mohou těšit především na skvělý hudební zážitek, kdy zazní nádherné gospelové skladby, ale třeba i na výbornou zpěvačku Ivu Marešovou, mou sestru Gygy a skvělého kamaráda Petra Kutheila.Vše bude za doprovodu živého bandu a úžasných vokalistek z Hradce Králové. Návštěvníci koncertu se mohou podívat i na krásnou výstavu betlémů, ale hlavně užít si tu vánoční atmosféru v prostředí Betlémské kaple a udělat dobrou věc, protože část výtěžku hodlám dát dětem, které to potřebují a čím dál tím víc se chci věnovat charitě.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“4532″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“300″}}]]

Jak vy osobně vnímáte Vánoce a jaké byly ty vaše nejkrásnější?

Já Vánoce miluji, strašně moc to prožívám a jsem jeden velký romantik, hlavně na Vánoce. Bohužel, letošní Vánoce strávím bez svého partnera, se kterým jsem se po necelých dvou letech nedávno rozešla. Byl to skvělý člověk a nedám na něj dopustit, jen se naše cesty neshodovaly a každý šel tou svou. O to víc se těším, že si je užiji v kruhu své rodiny a svého úžasného syna, který je mi ve všem největší oporu, když je mi smutno. Přestěhovala jsem do krásného baráčku se zahradou, tak se nemůžeme se synem dočkat první sněhové vločky a stavění sněhuláka s teplým svařáčkem. Moje nejkrásnější Vánoce byly ty, když byly synovi skoro tři roky, protože to už vše kolem sebe krásně vnímal a není hezčí pocit než vidět ta rozzářená očička plná nadšení a radosti.

Co si letos přejete pod stromeček?

Přeji hlavně zdraví pro sebe a celou mou rodinu, jelikož to je na světě nejvíc a samozřejmě, aby ten následující rok byl krásný a nebyl tak strašně těžký, jakým pro mě byl ten letošní, i když mě to zase posunulo někam dál. Přeji všem krásné Vánoce.

 

 

Komentáře