NEBEZPEČNÉ ZNÁMOSTI znovu na scéně! Chceme vrátit do hudby melodii, emoce a romantiku…

Nebezpečné známosti, kapela, kterou založili členové skupin Toyen, The Trial, Shannen Grey a Decline, se vrací! Na jaře 2013 se členové skupiny dohodli na obnovení činnosti Nebezpečných známostí v pozměněné sestavě: zakládající jádro RICHEY (vocal, guitars) a OLDER (guitars) bylo doplněno o nové spoluhráče: GACHET(bicí), M (klávesy) a PETE (baskytara). Proběhlo půlroční zkoušení ve zkušebně spřízněných Toyen.

První ochutnávkou z nové tvorby kapely je hitovka Podzim není…, ke které byl natočen i videoklip. Píseň opět staví na silné melodii a romantické až melancholické náladě.  Optimistický song o tom, že podzim je v podstatě fajn, byl točen v přírodě, když vrcholilo indiánské léto na pražské periférii. Nebezpečné známosti svoji hudbu označují jako romantickou ódu na velkoměstský život 21. století. „Jsme fascinování tím věčným neporozuměním mezi mužem a ženou, ale i tou nebezpečnou vzájemnou přitažlivostí…“, říká frontman kapely Richey. V jejich hudbě uslyšíte spoustu krásných a malebných zvuků kytar a syntezátorů podpořených strojovým tepem rytmiky.

Skupina se netají svým obdivem ke kapele Depeche Mode, U2 a The Cure. V současné době připravuje materiál pro své první album s pracovním názvem „NAOPAQUE“, které vyjde v roce 2015.

 První koncert nové sestavy Nebezpečných známostí proběhl v Lucerna Music Baru 15.4. jako support Báry Basikové. Další koncert se plánuje na konec září se skupinou Toyen v pražském Rock Café.

 Video „Podzim není…” http://old.stream.cz/profil/nebezpecneznamosti 

 MP3 skupiny: http://bandzone.cz/nebezpecneznamosti

 Facebook NZ: http://www.facebook.com/pages/Nebezpecne-Znamosti-Dangerous-Liaisons/183457138336619

 

Komentáře