Nezapomeňte oslavit Den matek

Reklama

Den matek se slaví v celém světě. V České republice se slaví vždy druhou květnovou neděli, která tento připadá na 8. května.

Nezapomeňte svým maminkám a babičkám popřát, protože zázrak zrození je úžasný. Zároveň nezapomeňte, že jsou ženy, které nemohly být z nějakého důvodu matkou. V letošním roce je ke Dni matek velká nabídka, která každou ženu jistě potěší. Můžete si vybrat krásnou vůni, líčení, krémy, dárkové kazetky. Nezapomeňte si prohlednout naší galerii. Radost udělá určitě i květina nebo dárek, který sami vyrobíte. Spojení mezi dcerami a jejich maminkami se nejzřetelněji projevuje ve zděděných fyzických rysech a kráse, které jako nejbližší příbuzné sdílejí. Přání může poslat i elektronicky a využít k tomu i stránky www.jsmekrasne.cz díky kampani #jsmekrasne. 

Tipy pro zdravé sebevědomí maminek i dcer dle Jitky Nesnídalové

Co ocení maminka?
1.Říkejte mamince, že je krásná. Buďte mamince vděčná za vše, co jste díky ní získala. Říkejte jí, že je krásná a co se Vám na ní líbí. Pochvaly se k Vám budou vracet jako bumerang.
2.Vnímejte maminku jako svůj ženský vzor. Poděkujte mamince za vše dobré, co vás naučila. Vnímejte její krásu těla i duše a oceňte ji jako svůj vzor.
3.Milujte ji. Milujte svoji maminku, jak jen to jde! Pohlaďte ji, obejměte se na pozdrav a polibte na rozloučenou. I beze slov tak maminka pozná, jak moc ji máte ráda.
4.Přijměte maminku takovou, jaká je. Maminku nehodnoťte a přijímejte ji takovou, jaká je. Proč by měla být podle Vašich představ? Má vlastní pohled na svět a na tom není nic špatného. Je to jedinečná dáma, která Vás miluje. Nezapomeňte jí opakovat, za co ji obdivujete.

Za co bude vděčná dcera?
1.Říkejte dceři, že je krásná. Je důležité, aby Vaše dcera místo kritických vět typu: „Přibrala jsi, tu sukni už raději nenos,“ slýchala, že je krásná! Dodávejte jí sebedůvěru už od dětství a pomozte jí vnímat její jedinečnost, ženskost a krásu. 
2.Upřímně ji pochvalte. Pochvalte svoji dceru za to, v čem je šikovná. Dávejte jí upřímné pochvaly, protože tím ji inspirujete k rozvoji. 
3.Milujte ji. Projevujte své dceři lásku i fyzicky. Objímejte ji, pohlaďte či polibte! Nestyďte se dát najevo Vaše mateřské city, i když to pro Vás může být neobvyklé. Dcera tak pozná, jak moc ji milujete. 
4.Důvěřujte ji. Dejte dceři důvěru, kterou si zaslouží. Znáte přece její kvality, v něž pevně věříte. Zvýšíte tak i její sebevědomí.

Komentáře